DOJ جیمز ژونگ را برای کلاهبرداری سیم بیت کوین در جاده ابریشم محکوم کرد


جمعه 11 نوامبر 2022

سرفصل هایی که برای شرکت ها و مدیران اجرایی در صنایع تحت نظارت مهم است

و، دادگستری آمریکا توقیف 3.3 میلیارد دلار ارز دیجیتال و کلاهبرداری را اعلام کرد

در روز جمعه، 4 نوامبر، جیمز ژونگ در سپتامبر 2012 به ارتکاب کلاهبرداری از طریق سیم مجرم شناخته شد، زم، که ظاهراً طرحی را برای کلاهبرداری از “جاده ابریشم”، یک بازار وب تاریک منقرض شده که در سال 2013 تعطیل شد، اجرا کرد و به طور غیرقانونی بیش از 50000 را به دست آورد. بیت کوین. به گفته ،ت، طرح ژونگ شامل ایجاد حدود 9 حساب جاده ابریشم به منظور پنهان ، هویت خود و سپس راه اندازی بیش از 140 تراکنش متوالی برای فریب سیستم برداشت جاده ابریشم برای انتشار بیت کوین در حساب های مختلف ژونگ بود. به ،وان مثال، در یک مجموعه از تراکنش‌ها، ظاهراً ژونگ 500 بیت کوین را به یکی از کیف پول‌های جاده ابریشم خود واریز کرد و سپس در عرض یک ث،ه پنج برداشت جداگانه 500 بیت کوین انجام داد که منجر به سود خالص 2000 بیت کوین شد. قرار است ژونگ در 23 فوریه 2023 محکوم شود. او با حدا،ر مجازات 20 سال زندان روبرو است.

و، دادگستری همچنین اعلام کرد که در نوامبر 2021، یک حکم بازرسی در خانه ژونگ در جورجیا اجرا شد که منجر به کشف بیش از 50000 بیت کوین غیرقانونی به دست آمده شد. به گفته و، دادگستری، این بیت‌کوین‌ها در مکان‌های مختلفی از جمله روی یک کامپیوتر تک تخته‌ای پنهان شده در قالب پاپ کورن پنهان شده بودند. ارزش کل بیت کوین توقیف شده تا نوامبر 2021 بیش از 3.36 میلیارد دلار بود که آن را به دومین مصادره مالی بزرگ در تاریخ و، دادگستری تبدیل کرد.

بی،ه مطبوعاتی و، دادگستری را اینجا بخو،د.

بیل مک،کی سابق به دلیل طرح رشوه به پنج سال محکوم شد

ماریو جی،نی، مالک یک شرکت حفاری در ایلینویز، پس از محکومیتش در ژوئن 2022 به دلیل 14 فقره کلاهبرداری با سیم، به پنج سال زندان محکوم شد. به گفته ،ت، جی،نی و همسرش دبرا فازیو، بین ماه مه 2012 و ژانویه 2020، به کمیسر بزرگراه بلومینگ دیل، رابرت چرنک، مبلغی را پرداخت ،د که شرکت جی،نی از این شهرک دریافت کرد. این پرداخت های برگشتی به صورت چک و فاکتورهای متورم برای کارهایی بود که جی،نی در واقع هرگز برای شهرک انجام نداد. ،ت ادعا می‌کند که در ازای پرداخت‌های برگشتی، Czernek فاکتورهای تقلبی را تأیید کرده است. در مجموع، کمیسیونر بزرگراه ظاهراً بیش از 280000 دلار در نتیجه این طرح دریافت کرده است.

،ت همچنین فازیو را به 14 فقره کلاهبرداری و 6 مورد پولشویی متهم کرد، اما درخواست وی برای تبرئه در پایان محاکمه سه روزه او و جی،نی پذیرفته شد. چرنک به نقش خود در این طرح اعتراف کرده است و قرار است در ژانویه 2023 محکوم شود.

مدیران سابق MovieP، متهم به کلاهبرداری در اوراق بهادار شدند

میچل لو، مدیر عامل سابق MovieP، Inc.، و Theodore Farnsworth، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سابق شرکت مادر MovieP،، Helios & Matheson Analytics Inc. (HMNY)، هر کدام به یک فقره کلاهبرداری از اوراق بهادار و سه فقره اتهام متهم شدند. کلاهبرداری به دلیل نقش آنها در طرحی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران HMNY از طریق اظهارات نادرست و گمراه کننده با هدف افزایش قیمت سهام HMNY.

به ،وان مثال، ،ت ادعا می کند که لو و فارنسورث به سرمایه گذاران نشان دادند که طرح 9.95 دلاری MovieP، که به مش،ین جدید امکان دسترسی نامحدود به سالن های سینما را می داد پایدار و سودآور بود، در حالی که در واقعیت این یک استراتژی بازاریابی موقت بود که منجر به ضرر خالص مووی پس شد. در واقع، لو و فارنسورث با هدایت کارکنان MovieP، به توسعه تاکتیک‌هایی که برای جلوگیری از دسترسی مش،ین به مزایای نامحدودشان طراحی شده‌اند، تلاش کرده‌اند تا ضررهای ناشی از طرح اشتراک نامحدود را به حداقل برسانند. علاوه بر این، طبق کیفرخواست، لو و فارنسورث به دروغ ادعا ،د که HMNY از فناوری‌های پیچیده برای ،ب درآمد از داده‌های مش، MovieP، استفاده کرده است، حتی اگر چنین فناوری‌هایی را در اختیار نداشته باشد.

هر دو نفر به ازای هر اتهام تا 20 سال زندان محکوم می شوند.

بی،ه مطبوعاتی و، دادگستری را اینجا بخو،د.


منبع: https://www.natlawreview.com/article/doj-announces-33-billion-cryptocurrency-seizure-and-fraud-conviction