SEC قوانین حاکمیتی را برای آژانس های تسویه حساب پیشنهاد می کند


سه شنبه 27 دسامبر 2022

من بارها در مورد آژانس های تسویه حساب و اهمیت حیاتی آنها برای عملکرد بازارهای سرمایه ایالات متحده نوشته ام. رجوع کنید به «سفت ، مهارها: SEC تغییر قانون پیشنهادی در سیاست سرمایه‌گذاری آژانس‌های تسویه حساب را تأیید می‌کند»، صادر شده در 29 آوریل 2021. “‘مارجین، باید حاشیه بیشتری داشته باشم: شرکت ملی تسویه اوراق بهادار پیشنهاد می کند حداقل سپرده مورد نیاز صندوق را افزایش دهد.، صادر شده در 27 مه 2021؛ «اصلاح FICC: آژانس تغییراتی در قو،ن پیشنهاد می‌کند تا ترغیب به تسویه بازپرداخت بیشتر باشد»، صادر شده در 8 ژوئن 2021؛ و “ارزش گذاری ریسک: FICC تغییر قانون را برای محافظت در برابر نوسانات بازپرداخت پیشنهاد می کند“، صادر شده در 17 اکتبر 2022. همانطور که در گزارش و، ،انه داری ایالات متحده “یک سیستم مالی که فرصت اقتصادی ایجاد می کند: بازارهای سرمایه” (اکتبر 2017) بیان می کند:

به دلیل سطح و تمرکز تراکنش های مالی انجام شده توسط [financial market utilities] و ارتباط آنها با بقیه سیستم مالی [financial market utilities, such as clearing agencies] نشان دهنده یک خطر سیستماتیک قابل توجه برای سیستم مالی ایالات متحده است. بیشتر این ریسک سیستمیک نتیجه وابستگی های متقابل ذاتی است، چه به طور مستقیم از طریق پیوندهای عملیاتی، قراردادی، یا وابستگی یا به طور غیرمستقیم از طریق فرآیندهای پرداخت، تسویه و تسویه حساب.

آن گزارش همچنین خاطرنشان می کند که آژانس های تسویه حساب «به اوا، سال 19 باز می گرددهفتم قرن زم، که از آنها برای پرداخت خالص در بازارهای آتی کالا استفاده می شد. در ایالات متحده، بورس اوراق بهادار نیویورک … در سال 1892 یک اتاق تهاتر تأسیس کرد. همانطور که در وبلاگ من “Tightening the Reins” که در بالا ذکر شد به طور طول، بحث شد، آژانس های تسویه مدرن در دهه 1970 شروع به تأسیس ،د، در درجه اول برای رسیدگی به رشد عمده در حجم معاملات اوراق بهادار که باعث به اصطلاح “آفیس پشتیبان” شده بود. بحران در پردازش اسناد مدارک مبادلات.

آژانس‌های تسویه حساب در طول تقریباً 50 سال گذشته عمدتاً در واکنش به شرایط تغییر بازار، به‌ویژه آن‌هایی که مربوط به پیشرفت‌های مادی در فناوری تجارت بوده و ناشی از آن هستند، تکامل یافته‌اند. هر یک از آژانس های تسویه، هر از گاهی، اصلاحات قو،ن و حتی بازنگری های عمده را برای حفظ موقعیت های رقابتی در بازار پیشنهاد کرده اند. پاسخ به نگر، های اعضا؛ و خود را با تغییرات در مقررات بازار و خود شرایط بازار وفق دهند. هر یک از وبلاگ‌های من که در بالا ذکر شد شامل پیشنهادهایی برای تغییرات، در واقع بهبود، توسط یک یا چند آژانس تسویه حساب است. از آنجایی که آژانس های تسویه حساب باید در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (“SEC”) ثبت نام کنند و توسط آن تنظیم می شوند، قو،ن آژانس تسویه و تغییرات قو،ن باید قبل از اعمال آنها توسط SEC تایید شود. بر این اساس، پیشنهادات تغییر قو،ن در ارائه‌های رسمی و اغلب طول، مدت به کمیسیون ارائه می‌شود و در مورد دلیل تغییر پیشنهادی و تأثیر آن بر اعضای آژانس و عموم سرمایه‌گذاران بحث می‌شود. به طور کلی، تاریخچه این آژانس های تسویه حساب یکی از خودگرد، روشنگرانه توسط نهادهای خصوصی بوده است که در همه زمان ها تحت نظارت مستمر ،تی قرار دارند.

اکنون، در 8 آگوست 2022، SEC با مجموعه قو،ن حاکمیتی 172 صفحه ای ارائه می شود که ساختارها و سیاست های اجباری را بر هر آژانس تسویه حساب تحمیل می کند. به طور خاص، پیشنهاد SEC به طور مستقیم استانداردهای حاکمیتی را برای هیئت‌ها و کمیته‌های آژانس تسویه حساب، از جمله داشتن مدیران مستقل و ا،ام به نمایندگی برای هر دسته از سهامداران (عمومی، اعضای آژانس بزرگ، اعضای آژانس کوچک، صاحبان آژانس، و غیره) تعیین می‌کند. این ا،امات برای هیئت مدیره، کمیته نامزد (که آژانس باید داشته باشد) و کمیته مدیریت ریسک تعیین شده اعمال می شود. بعلاوه، آژانس م،م به داشتن خط مشی ها و رویه های مشخص برای برخورد با تضاد منافع واقعی و بالقوه است. در بی،ه مطبوعاتی کمیسیون در 8 اوت آمده است:

در صورت تصویب، قو،ن پیشنهادی شفافیت فرآیند تصمیم‌گیری در هیئت‌ها و کمیته‌های آژانس تسویه حساب را افزایش می‌دهد و همراستایی انگیزه‌ها بین شرکت‌کنندگان و مالکان آژانس تسویه حساب را بهبود می‌بخشد. به ویژه، قانون پیشنهادی تضاد منافع را کاهش می‌دهد، نقش مدیران مستقل را در فرآیندهای تصمیم‌گیری هیئت مدیره افزایش می‌دهد و به ارتقای نمایندگی عادلانه مالکان و شرکت‌کنندگان در انتخاب مدیران کمک می‌کند.

قابل توجه است که بی،ه مطبوعاتی تایید می کند که SEC “قبلاً در دو نسخه جداگانه بین سال های 2010 و 2011 قو،نی را در مورد حاکمیت آژانس تسویه حساب پیشنهاد کرده بود، اما آن را تصویب نکرد. SEC در سال 2016، در نهایی ، قو،ن (که تحت قانون اصلاحات داد-فرانک وال استریت و قانون حمایت از مصرف کننده در سال 2010 لازم است) برای تسویه آژانس هایی که در معاملات مبا، مبتنی بر اوراق بهادار معامله می کنند، SEC “به صراحت پیشنهاد چندین نظر دهنده مبنی بر تحمیل یک قانون را رد کرد. شرط استقلال مدیر…[and] به این نتیجه رسیدند که غیرضروری است … ا،امات مربوط به ،یب هیئت مدیره آژانس تسویه را مشخص کند. کمیسر پیرس این را “شوم” می‌داند که پیشنهاد قو،ن SEC به تغییرات به ،وان “تسهیل” “در نظر گرفتن و مدیریت منافع ذینفعان مختلف” هیئت مدیره آژانس تسویه حساب اشاره می‌کند. او در ادامه خاطرنشان می‌کند که قو،ن پیشنهادی «هیئت‌ها را در جهت‌های مختلف می‌فرستد، نه اینکه آن‌ها را به طور منحصر به فردی بر روی رفاه آژانس تسویه حساب متمرکز کند». کمیسر مارک اویدا در بی،ه 8 اوت خود نگر، های مشابهی را ابراز می کند، به این م،ی که پیشنهاد قو،ن پس از رای 3-2 در SEC صادر شد.

در بی،ه مطبوعاتی، گری جنس،، رئیس SEC نقل شده است:

[The proposed rules] استانداردهای حاکمیتی را برای تمام تسویه های ثبت شده افزایش می دهد…[agencies]، به ویژه در مورد تضاد منافع. …[T]این قو،ن به ایجاد شفاف تر و قابل اعتمادتر کمک می کند…[agencies]…[which] به ،ه خود به اطمینان از انعطاف پذیری بیشتر بازارهای ما، محافظت از سرمایه گذاران و ایجاد اعتماد در بازارهای ما کمک می کند.

یکی از نظرات اولیه (در 9 اوت 2022) در مورد این پیشنهاد اشاره کرد که “به نظر می رسد کمیسیون به طور مداوم قو،ن جدیدی را اعمال می کند”، نشان می دهد که چنین فعالیتی ممکن است جنبه ای از خود توجیهی باشد تا یک پاسخ نظارتی دقیق به یک شرط. ریسک های مهم در بازار سرمایه در هر صورت، مطمئناً منصفانه است که این پیشنهاد را تلاش کمیسیون برای مدیریت ،د آژانس های تسویه حساب کنیم. این دیدگاه با نکاتی که اجباراً توسط هر دو کمیسیونر مخالف بیان شده است، مطابقت دارد که قو،ن پیشنهادی: ممکن است رقابت را محدود کند، تمرکز بازار را افزایش دهد، و تفاوت‌های مشروع بین آژانس‌های مختلف تسویه حساب را در نظر نگیرد، علاوه بر این (همانطور که کمیسر پیرس بیان کرد) یک رویکرد بیش از حد تجویزی و تنظیم کننده بهترین رویکرد…[to governance and conflicts] که خطر کمرنگ شدن وظایف مدیران در قبال آژانس تسویه و سلب انعطاف پذیری و تخصص مورد نیاز سازمان های تسویه حساب را به دنبال دارد.[for] حکمر، مؤثر.» از بسیاری جهات، این پیشنهاد کمیسیون بورس و اوراق بهادار خاطرات میزگرد تجاری 19 اوت 2019 را برای تجدید نظر در بی،ه آن در مورد هدف یک شرکت به شکلی اساسی و اغلب مورد انتقاد قرار می دهد. دیگر مدیران نباید روی سود شرکت و سهامداران آن تمرکز کنند. در عوض، آنها باید “توجه من،” را به مجموعه ای از ذینفعان، از کارمندان، مشتریان، اعضای جامعه و عموم مردم و به سهامداران معطوف کنند.

یک دوره نظر طول، تر از 60 روز پس از انتشار قو،ن پیشنهادی در وب سایت SEC یا 30 روز پس از انتشار در ثبت فدرال وجود دارد.

©2022 Norris McLaughlin PA، کلیه حقوق محفوظ استبررسی حقوق ملی، جلد دوازدهم، شماره 361


منبع: https://www.natlawreview.com/article/delusional-improvement-sec-proposes-governance-rules-clearing-agencies