Gen Z Anti Car Culture روند دائمی یا تغییر با درآمد سنی


نسل Z که بین اواسط دهه 1990 و اوایل دهه 2010 متولد شد، به ،وان نسلی شناخته می شود که از فناوری آگاه است، از محیط زیست آگاه است و بیشتر به تجربیات علاقه مند است تا دارایی. به این ترتیب، جای تعجب نیست که آنها علاقه ای به داشتن ماشین و رانندگی نشان نمی دهند. در حالی که برای تامین کنندگان و تولیدکنندگان خودرو مهم است که از این روند آگاه باشند و محصولات و تنظیمات بازاریابی کافی را برای Gen Zers انجام دهند، فرو رفتن عمیق تر در داده ها یک چرخش غیرمنتظره را ایجاد می کند که نباید از دست داد. بی‌علاقگی ژنرال Z به خودروها ممکن است کوتاه مدت باشد، و ترجیحات ،ید بلندمدت آن‌ها ممکن است مشابه ترجیحات نسل جدید و نسل هزاره باشد، البته با شروعی دیرتر.

داده ها در یک نگاه

16 سالگی و گرفتن گواهینامه رانندگی برای نوجوانان در سراسر ایالات متحده نقطه عطفی بود که مدت ها مورد انتظار بود، اما زمان تغییر کرده است. با توجه به الف تحلیل داده ها انجام شده توسط موسسه اطلاعات بیمه، 43 درصد از جوانان 16 ساله در سال 1997 گواهینامه رانندگی داشتند که تا سال 2020، این تعداد به 25 درصد کاهش یافته است. به نظر می‌رسد این روند حتی برای اعضای مسن‌تر Gen Z نیز صادق است، تنها 80 درصد از نسل Zers بین سنین 20 تا 25 سال در سال 2020 مجوز داشتند، در حالی که 90 درصد از همان گروه سنی در سال 1997 مجوز داشتند. دلایل این روند چند وجهی است، اما مطالعات نشان می دهد که می توان آن را به عوامل متعددی نسبت داد.

یکی از دلایل عدم علاقه ژنرال Z به اتومبیل و رانندگی، افزایش خدمات اشتراک‌گذاری سواری و سایر روش‌های ترند حمل‌ونقل عمومی مانند اسکوتر برقی و دوچرخه است. این خدمات جایگزین من، و مقرون به صرفه ای برای داشتن و نگهداری خودرو، به ویژه برای ،، که در مناطق شهری یا در محوطه های دانشگاهی زندگی می کنند، فراهم می کند که در آن روش های حمل و نقل به راحتی در دسترس است. با لمس یک دکمه، آنها می توانند از تلفن هوشمند خود یک سواری را احضار کنند و در راه باشند.

یکی دیگر از دلایل عدم علاقه آشکار ژنرال Z به خودروها این است که آنها نسبت به نسل‌های قبلی نسبت به ردپای کربن خود آگاه‌تر از محیط‌زیست هستند و می‌خواهند از اثرات منفی رانندگی خودروهای سنتی بر محیط زیست جلوگیری کنند. دلایل اضافی شامل هزینه بالای داشتن و نگهداری خودرو است که بخشی از آن به دلیل اختلالات مداوم زنجیره تامین و افزایش هزینه های بیمه است. هزینه مالکیت و نگهداری خودرو به ویژه برای ژنرال Zers که با بدهی وام های دانشجویی ناشی از تحصیلات عالی و ورود به بازار کار در مراحل بعدی نسبت به نسل های قبلی، مشکل ساز است. علاوه بر این، ژنرال Z نسبت به نسل های قبلی ترس شدیدتری از رانندگی و نیاز کمتر به حمل و نقل شخصی به صورت روزانه با توجه به افزایش کار از راه دور گزارش می دهد.

فرهنگ ضد اتومبیل ژنرال Z ممکن است کوتاه مدت باشد

در حالی که پیش‌بینی قطعی اینکه چگونه فروش خودرو تحت تأثیر عدم علاقه ژنرال Z به خودرو و رانندگی قرار می‌گیرد دشوار است، اما بررسی عمیق‌تر انتخاب‌های سبک زندگی فعلی ژنرال Z و احساسات نسبت به رانندگی نشان می‌دهد که دوگانگی آنها نسبت به خودروها ممکن است کوتاه مدت باشد. به ،وان مثال، با بزرگ شدن ژنرال Z، دور شدن از مراکز شهر و دانشگاه ها و بچه دار شدن، نیاز آنها به حمل و نقل خصوصی روزانه افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، در حالی که خدمات اشتراک سواری برای این گروه سنی محبوب هستند، ممکن است در درازمدت به اندازه داشتن خودرو مقرون به صرفه نباشند، به خصوص برای افرادی که اغلب سفر می کنند و نیاز به رفت و آمد در مسافت های طول، دارند. علاوه بر این، همانطور که وسایل نقلیه الکتریکی و هیب، مقرون به صرفه تر و در دسترس تر می شوند، ممکن است به گزینه ای جذاب برای ژنرال Z آگاه به محیط زیست تبدیل شوند. گزارش ها.

تامین کنندگان و تولیدکنندگان خودرو باید به توسعه راه حل های نوآورانه و سازگاری با چشم انداز در حال تغییر ادامه دهند، اما همه امیدها از بین نمی رود. تلاش‌ها برای تولید خودروهای سازگار با محیط‌زیست و مقرون‌به‌صرفه‌تر، احتمالاً نگر،‌های اصلی Gen Z را برطرف می‌کند، به‌ویژه زم، که به نقاط عطف زندگی که زندگی بدون خودرو را بسیار غیرعملی‌تر می‌کند، مانند نقل مکان به حومه شهر و بچه‌دار شدن، برسند.

بنابراین، علی‌رغم بی‌علاقگی فعلی‌شان به خودرو و رانندگی، ژنرال Z ممکن است همچنان تمایل به مالکیت خودرو با افزایش سن و تغییر سبک زندگی‌شان داشته باشد. این الگوی بی‌علاقگی اولیه به خودروها که بعداً با ،ید مداوم تاریخی همراه شد، در واقع بدیع نیست.

یافته های بی سابقه یا دژاوو؟

سفر به زم، که هزاره ها شروع به رسیدن به سن رانندگی ،د، آموزنده است. یک دهه پیش به نظر می‌رسد که هزاره‌ها در مقایسه با نسل‌های پیشین، مانند نسل‌های پررونق، به طور مشابهی علاقه‌ای به داشتن خودرو نداشتند. به ،وان مثال، تعداد جوانان آمریکایی که در سال 2014 رانندگی می ،د به طور قابل توجهی نسبت به نسل های قبلی کاهش یافت و روایت رایج این بود که هزاره ها اتومبیل ها را رد می ،د. با این حال، همانطور که هزاره ها بزرگ شدند، معلوم شد که نگرش آنها نسبت به فرهنگ خودرو تفاوت چند، با نسل پررونق ندارد. تنها چند سال بعد، با افزایش سن هزاره ها، شروع به ایجاد حرفه خود ،د و سرانجام توانستند با افزایش درآمد خود، ماشین ب،ند، درصد بیشتری شروع به ،ید ماشین ،د، درست مانند والدینشان. در واقع، CityLab در سال 2019 گزارش داد که بر اساس یک مطالعه ملی تفاوت زیادی در تمایل Millennials برای داشتن خودرو در مقایسه با نسل‌های قبلی وجود ندارد.

خط پایین

عدم علاقه اولیه ژنرال Z به اتومبیل و رانندگی ممکن است بر فروش اتومبیل در آینده تأثیر بگذارد، اما میزان این تأثیر احتمالاً کمتر از آن چیزی است که می‌ترسید. تامین کنندگان و تولیدکنندگان خودرو باید سازگار و نوآور باقی بمانند تا نیازها و ترجیحات در حال تغییر مصرف کنندگان را برآورده کنند. جنرال Z نسبت به نسل‌های قبلی علاقه کمتری به خودرو و رانندگی نشان داده است، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد احتمال ،ید خودرو در بلندمدت نیز به همان اندازه است.


منبع: https://www.natlawreview.com/article/data-deep-dive-gen-z-less-interested-driving-or-owning-car-prior-generations