FTC نگاهی جدید به قانون رابینسون پتمن دارد


کمیسیون تجارت فدرال (FTC) به ،وان بخشی از تلاش‌های تقویت‌شده برای اجرای ضدتراست ،ت بایدن، نگاه جدیدی به قانون رابینسون-پتمن (RPA) دارد. تحقیقات متعددی در حال انجام است و درخواست‌هایی برای پیگیری بیشتر انجام شده است. ،ب و کار باید توجه داشته باشد.

زم،، مدت‌ها قبل، زم، بود که آژانس‌های ضدانحصار فدرال به دنبال اجرای RPA بودند – قانونی در سال 1936 که در ابتدایی‌ترین شکلش، برای رسیدگی به تبعیض قیمتی در فروش محصولات یا کالاهای مشابه طراحی شده بود. این تلاش سال‌ها پیش متوقف شد و و، دادگستری در سال 1977 اعلام کرد که دیگر قانون را اجرا نخواهد کرد، تا حدی به این دلیل که RPA را با اه، سایر قو،ن ضد انحصار ناسازگار می‌دانست. FTC مسیر آرام‌تری را در پیش گرفت و به سادگی اجازه داد تا تلاش‌های اجرایی RPA خود را از دست بدهد، به طوری که آ،ین دعوای حقوقی آن حدود بیست سال پیش رخ داد.

خوب، ممکن است یک روز جدید طلوع کند. به دنبال دستورالعمل فرمان اجرایی پرزیدنت بایدن در جولای 2021 در مورد ارتقای رقابت در اقتصاد آمریکا، FTC، تحت رهبری رئیس لینا خان، باور خود را به توانایی RPA برای خدمت به ،وان مک،زمی برای اصلاح اشتباهاتی که می‌داند ناشی از آن است، احیا کرد. شیوه‌های تبعیض‌آمیز قیمت‌گذاری تامین‌کننده و آنچه که FTC به ،وان تأکید بیش از حد بر «کارایی» بازار در مقابل «عادلانه» درک می‌کند. حداقل یک تحقیق جدید RPA توسط FTC که شامل بازیگران پیشرو در صنعت غذا و نوشیدنی است، با شایعات دیگری در حال انجام است. در سال 2022، FTC همچنین به طور علنی اعلام کرد که صنعت داروسازی را برای اقدامات اجرایی بالقوه در اختیار دارد و به ،وان مثال بارز افزایش هزینه های داروهای ژنریک به دلیل سیستم ادعایی ناعادلانه تخفیف ها و سایر مشوق های مالی پرداخت شده به دارو را ذکر کرد. واسطه های توزیع در همین حال، کمیسر FTC، آلوارو بدویا علناً اعلام کرده است که معتقد است بین عدم اجرای RPA ،تی و قیمت‌های بالاتر در مناطق روستایی و مصرف‌کنندگان کم‌درآمد ارتباط مستقیمی وجود دارد. به طور خلاصه، FTC وقتی پای اجرای RPA به میان می‌آید و قصد دارد موارد بیشتری را تحت قانون قرار دهد، بالا و پایین و دور و دراز فکر می‌کند. تولیدکنندگان و تامین کنندگان باید آماده باشند.

یک تجدید کننده RPA

قبل از پرداختن به مراحلی که تولیدکنندگان و تامین کنندگان می توانند برای خنثی ، تهدید نظارت ،تی بردارند، یک تجدید نظر سریع در مورد آنچه RPA ممنوع می کند ممکن است مفید باشد.

  • محصول دوران رکود بزرگ، کنگره RPA را تصویب کرد تا تامین‌کنندگان را از دادن قیمت‌های مطلوب‌تر به ،یداران در مقیاس بزرگ در مقایسه با فروشگاه‌های نوع «مامان و پاپ» منع کند. هدف نهایی محافظت و محافظت از Mom and Pops در برابر قدرت ،ید و مذاکره برتر ،ده فروشان بزرگتر و تمایل تامین کنندگان برای حمایت از ،یداران در مقیاس بزرگ – و حجم بالاتر – بود.

    • بنابراین RPA فروشندگان کالا در تجارت بین ایالتی را از اعمال همزمان قیمت‌های متفاوت برای کالاهایی با درجه و کیفیت مشابه به مشتریان رقیب منع می‌کند، در صورتی که ممکن است تأثیر آن کاهش قابل ملاحظه رقابت یا ایجاد انحصار باشد. به همین ترتیب، تأمین‌کنندگان نمی‌توانند بین ،یداران از نظر خدمات تبلیغاتی، تبلیغاتی یا تجاری که برای آن پرداخت می‌کنند یا ارائه می‌کنند، تبعیض قائل شوند. مفهوم «قیمت‌های» مح،ه‌شده می‌تواند شامل تخفیف‌ها، تخفیف‌های وفاداری، و انواع دیگر «پاداش‌هایی» باشد که به مشتری فروشنده ارائه می‌شود بدون اینکه به رقیب آن مشتری ارائه شود.

    • برای پیروز شدن، یک شاکی RPA باید نشان دهد که یا فروش یا سود (در حجم کافی) به فروشنده “مطلوب” رقیب منحرف شده است یا اینکه این رفتار برای مدت زمان کافی طول، ادامه داشته است به طوری که می توان آسیب به رقابت را استنباط کرد. . جمع آوری شواهد کافی برای برآوردن این ا،امات می تواند دشوار باشد، و حتی در صورت موفقیت آمیز بودن، میزان خسارت فروش یا سود از دست رفته ممکن است زیاد نباشد.

    • یک متهم RPA می تواند به ،ه خود استدلال کند که شاکی با مشتری که قیمت مطلوب تری دریافت کرده است رقابت نمی کند، که متهم RPA قیمت های متفاوتی را به منظور «برخورد ، یا ش،ت دادن» قیمت های اعمال شده توسط آن رقبا؛ هزینه‌های مربوط به عرضه به ،یدار X بیشتر از ،یدار Y بوده است، به‌،وان مثال، هزینه‌های تحویل یا حمل و نقل بالاتر. که شرایط تغییر در بازار کاهش قیمت را برای یک ،یدار توجیه می کند (دفاعی که معمولاً با کالاهای فاسد شدنی مرتبط است). و اینکه برنامه‌هایی که قیمت‌های پایین‌تر یا شرایط فروش مطلوب را ارائه می‌دهند، عملاً برای مشتری رقیب در دسترس بودند – ی،ی شناخته شده و قابل دستیابی – و مشتری رقیب ترجیح داد از برنامه‌ها استفاده نکند. اثبات این دفاع های مختلف اغلب کاملاً مبتنی بر واقعیت است.

خوراکی های کلیدی

با توجه به علاقه مجدد FTC به اجرای RPA، اکنون زمان ارزیابی انطباق با RPA است، به ویژه در صنعت مورد علاقه آژانس های اجرایی ضد تراست.

حداقل، آموزش انطباق با آنتی تراست یک شرکت باید شامل موضوعات RPA باشد تا اطمینان حاصل شود که کارکنان خطر بالقوه در این زمینه را درک می کنند.

شرکت ها همچنین باید سیاست های قیمت گذاری و استراتژی های بازاریابی را برای ارزیابی خطر احتمالی ادعاهای RPA بررسی کنند. یک شرکت باید تعیین کند که آیا قیمت های متفاوتی را برای ،ید و فروش مجدد محصولات مشابه به فروشندگان رقیب ارائه می دهد یا خیر. اگر چنین است، یک شرکت باید ارزیابی کند که چرا این تفاوت قیمت وجود دارد. به ،وان مثال، اگر شرکت قیمت کمتری را برای برآورده ، (اما نه ش،ت دادن) یک پیشنهاد رقابتی ارائه کند، این تخفیف ممکن است تحت RPA قابل قبول باشد. اگر قیمت پایین‌تر عملاً در دسترس فروشندگان رقیب شرکت باشد، همین امر ممکن است صادق باشد – آیا آن فروشندگان رقیب از قیمت‌گذاری مطلوب اطلاع دارند و می‌توانند به آستانه‌های لازم برای دستیابی به آن قیمت مطلوب دست یابند؟ شرکت‌ها باید فراتر از قیمت بر،ب نگاه کنند و سایر برنامه‌های مرتبط با قیمت‌گذاری مانند تخفیف‌ها، تخفیف‌های حجمی و برنامه‌های تشویقی توزیع را برای ارزیابی انطباق با RPA ارزیابی کنند. در حالی که ممکن است دفاعی برای اجازه دادن به رفتار نامتن، با فروشندگان رقیب وجود داشته باشد، این تجزیه و تحلیل می تواند متفاوت باشد و باید برای تصویب در RPA توجیه شود.

یک فروشنده باید ارزیابی مشابهی را برای پشتیب، تبلیغاتی و خدماتی که شرکت برای آن می پردازد یا به فروشندگان رقیب ارائه می دهد تا در فروش مجدد محصولاتش کمک کند، انجام دهد. اگر حمایت تبلیغاتی بین فروشندگان رقیب متفاوت است، ارزیابی بیشتر برای تعیین اینکه آیا این حمایت بر اساس شرایط مساوی انجام می شود، مورد نیاز است. با توجه به احیای پیش بینی شده اجرای RPA، مطمئناً ممکن است که برخی از دادستان های کل ایالت ممکن است تلاش کنند تا قانون ضد انحصار ایالتی مشابه RPA را اجرا کنند که فروش های درون ،تی را پوشش می دهد، و در برخی موارد، برای خدمات و همچنین کالاها اعمال می شود. هر گونه فعالیت اجرایی مجدد RPA مطمئناً می تواند به دعوای خصوصی نیز دامن بزند.

،ب‌وکارها باید این تحولات را تحت نظر داشته باشند، زیرا FTC به دنبال مورد آزمایشی RPA خود است و چشم‌انداز اجرای RPA در حال تکامل است.


منبع: https://www.natlawreview.com/article/g،st-robinson-patman-rises-ftc