FTC ادعا می کند که شبکه مسترکارت مجبور به مسیریابی پرداخت در تراکنش های کیف پول الکترونیکی می شود


یکشنبه 25 دسامبر 2022

آژانس ادعا می کند که این شرکت اصلاحیه دوربین در قانون داد-فرانک و مقررات فدرال رزرو را نقض کرده است.

کمیسیون تجارت فدرال “FTC” دستور پایان دادن به تاکتیک‌های تجاری غیرقانونی را صادر می‌کند که مس،ارت برای مجبور ، بازرگانان برای هدایت پرداخت‌های کارت نقدی از طریق شبکه پرداخت خود استفاده می‌کند و از Mastercard می‌خواهد استفاده از شبکه‌های پرداخت بدهی رقیب را مسدود کند.

تحت یک دستور FTC پیشنهادیمس،ارت باید شروع به ارائه شبکه‌های رقیب با اطلاعات حساب مشتری که برای پردازش پرداخت‌های نقدی نیاز دارند، کند، رویه‌ای را که گفته می‌شود شرکت برای دور نگه‌داشتن آن‌ها از تجارت پرداخت بدهی تجارت الکترونیک استفاده می‌کرد و به گفته FTC، مفاد قانون Dodd-Frank 2010 معروف به اصلاحیه دوربین و قانون اجرای آن، مقررات II.

هالی ودووا، مدیر دفتر رقابت FTC، گفت: «این یک پیروزی برای مصرف‌کنندگان و بازرگان، است که برای اداره تجارت خود به پرداخت‌های کارت نقدی متکی هستند. “کنگره به FTC دستور داد تا این بخش از قانون داد-فرانک را اجرا کند و دقیقاً از این نوع رفتار غیرقانونی جلوگیری کند. ما این مسئولیت را جدی می‌گیریم، همانطور که اقدام امروز ما نشان داد.»

شبکه های پرداخت کارت بدهی

با بیش از 80 درصد بزرگسالان آمریکایی حداقل یک کارت نقدی و بیش از 4 تریلیون دلار ،ید کارت نقدی هر ساله، کارت های نقدی جایگاه قابل توجهی در چشم انداز پرداخت فعلی را اشغال می کنند. محبوبیت کارت‌های نقدی به‌ویژه برای ،یدهایی که مصرف‌کنندگان با استفاده از دستگاه‌های شخصی مجهز به برنامه‌های eallet مانند Apple Pay، Google Pay و Samsung Wallet انجام می‌دهند، به سرعت در حال افزایش است.

شبکه های کارت پرداخت نقش مهمی در آن تراکنش های کارت بدهی دارند. هنگامی که مشتری کارت نقدی خود را برای ،ید ارائه می‌کند، شبکه اطلاعات پرداخت را برای تأیید به بانک مربوطه کارت ارسال می‌کند و سپس تأیید یا رد پرداخت را به تاجر باز می‌گرداند. شبکه‌های کارت پرداخت برای تجارت بانک‌هایی که کارت صادر می‌کنند و تجارت بازرگ، که پرداخت کارت را می‌پذیرند رقابت می‌کنند.

مس،ارت به همراه ویزا یکی از دو شبکه کارت پرداخت پیشرو در ایالات متحده است. به گفته FTC، هزینه‌های پردازشی که توسط شبکه‌ها دریافت می‌شود، سالانه میلیاردها دلار می‌شود که بر هر ،یدی که با کارت نقدی انجام می‌شود، تأثیر می‌گذارد. بیشتر این هزینه ها توسط بازرگانان به بانک های صادرکننده کارت و شبکه های کارت پرداخت پرداخت می شود.

برای ایجاد رقابت بیشتر بین شبکه‌های کارت پرداخت، کنگره ماده‌ای از قانون داد-فرانک در سال 2010 به نام اصلاحیه دوربین تصویب کرد که بانک‌ها را م،م می‌کرد حداقل دو شبکه غیروابسته را در هر کارت نقدی فعال کنند، در نتیجه به بازرگانان این امکان را می‌داد که کدام شبکه را انتخاب کنند. برای یک تراکنش بدهی معین استفاده کنید. اصلاحیه دوربین – همراه با قانون اجرایی آن، مقررات دوم – همچنین شبکه های کارت پرداخت را از منع تجار از استفاده از شبکه های دیگر منع می کند.

تاکتیک های غیرقانونی مس،ارت

با افزایش تراکنش‌های نقدی پس از دوربین، مس،ارت با تنظیم سیاست‌هایی برای جلوگیری از مسیریابی تراکنش‌های تجارت الکترونیک با استفاده از کارت‌های نقدی با مارک مس،ارت ذخیره‌شده در ایوالت‌ها به شبکه‌های کارت پرداخت جایگزین، از جمله شبکه‌هایی که ممکن است هزینه کمتری دریافت کنند، قانون را زیر پا گذاشت. FTC ادعا کرد که هزینه های بیشتری نسبت به Mastercard دارد.

به‌طور خاص، مس،ارت از کنترل خود بر فرآیندی به نام «توکن‌سازی» برای جلوگیری از استفاده از شبکه‌های کارت پرداخت رقیب استفاده کرد. تراکنش‌ها معمولاً با جایگزین ، شماره حساب اصلی دارنده کارت با شماره‌ای متفاوت برای محافظت از شماره حساب در طول برخی از مراحل تراکنش بدهی، «توکن‌سازی» می‌شوند.

توکن‌ها در eallets مانند Apple Pay، Google Pay، و Samsung Wallet ذخیره می‌شوند و به ،وان یک اعتبار جایگزین برای ارائه محافظت بیشتر از شماره حساب دارنده کارت استفاده می‌شوند.

هنگامی که دارنده کارت نقدی با استفاده از ایواللت ،ید نقدی انجام می دهد، تاجر یک توکن از دستگاه دارنده کارت دریافت می کند و آن را به بانک تاجر ارسال می کند، که به ،ه خود توکن را برای پردازش به شبکه کارت پرداخت می فرستد. با این حال، برای انجام تراکنش، شبکه باید بتواند رمز را به شماره حساب مرتبط خود تبدیل کند.

خط‌مشی مس،ارت مست،م استفاده از توکن زم، است که دارنده کارت یک کارت نقدی با نام تجاری Mastercard را در eallet بارگیری می‌کند، در حالی که بانک‌هایی که کارت‌های نقدی با مارک Mastercard صادر می‌کنند تقریباً به طور جه، از Mastercard برای تولید توکن‌ها و ذخیره شماره حساب‌های اولیه مربوطه در صندوق توکن Mastercard خود استفاده می‌کنند. FTC ادعا کرد. از آنجایی که شبکه‌های رقیب به صندوق توکن Mastercard دسترسی ندارند، بازرگانان به تبدیل Mastercard برای پردازش تراکنش‌های eallet با استفاده از کارت‌های نقدی با مارک Mastercard وابسته هستند.

طبق گفته FTC، مس،ارت از ارائه خدمات تبدیل به شبکه های رقیب برای تراکنش های نقدی eallet از راه دور خودداری می کند.ی،یتراکنش‌های آنلاین و درون‌برنامه‌ای، برخلاف تراکنش‌های حضوری که مشتری در یک فروشگاه انجام می‌دهد، در نتیجه این امکان را برای تاجران فراهم می‌کند که تراکنش‌های eallet خود را در شبکه‌ای غیر از Mastercard هدایت کنند.

بر اساس دستور موافقت FTC، هنگامی که یک شبکه رقیب توکنی را برای پردازش پرداخت کارت نقدی دریافت می‌کند، مس،ارت موظف است شماره حساب شخصی مشتری را که مطابق با توکن است، در اختیار آنها بگذارد. این دستور همچنین مس،ارت را از هرگونه اقدامی برای جلوگیری از ارائه خدمات رمز پرداخت خود یا ارائه توکن در کارت‌های نقدی با مارک مس،ارت توسط رقبا منع می‌کند و مس،ارت را م،م به رعایت مفاد مقررات دوم می‌کند.

رای کمیسیون به صدور شکایت اداری و پذیرش موافقتنامه 4-0 بود. FTC به زودی شرحی از بسته توافقنامه رضایت را در ثبت فدرال منتشر خواهد کرد. این موافقتنامه منوط به اظهارنظر عمومی خواهد بود و پس از آن کمیسیون تصمیم خواهد گرفت که آیا دستور رضایت پیشنهادی را نهایی کند یا خیر. دستورالعمل ثبت نظرات در اطلاعیه منتشر شده آمده است. نظرات باید 30 روز پس از انتشار در ثبت فدرال دریافت شود. پس از پردازش، نظرات در Regulations.gov ارسال می شود.

توجه داشته باشید: کمیسیون زم، شکایت اداری صادر می کند که «دلیلی برای باور» داشته باشد که قانون نقض شده یا در حال نقض است و به نظر کمیسیون که رسیدگی به نفع عمومی است. هنگامی که کمیسیون یک دستور رضایت را بر اساس نهایی صادر می کند، در رابطه با اقدامات آتی از قوت قانون برخوردار است. هر تخلف از چنین دستوری ممکن است منجر به جریمه مدنی تا 46517 دلار شود.

کمیسیون تجارت فدرال کار می کند تا ترویج رقابتو حفاظت و آموزش مصرف کنندگان. می تو،د در مورد آن بیشتر بد،د چگونه رقابت برای مصرف کنندگان سودمند است یا طرح شکایت ضد تراست. برای دریافت آ،ین اخبار و منابع، FTC را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید، و وبلاگ ما را بخو،د.


به اطلاعیه اصلی FTC در تاریخ 12-23-22 مراجعه کنید


منبع: https://www.natlawreview.com/article/ftc-orders-end-to-illegal-mastercard-business-tactics-and-requires-it-to-stop