FINRA به SEC در Reg BI Enforcement Actions می پیوندد


رسمی است: Reg BI دیگر یک ابزار بیکار در زرادخانه FINRA نیست. در اولین اقدام انضباطی خود در رابطه با بهترین منفعت مقررات (“Reg BI”)، سازمان تنظیم مقررات مالی (“FINRA”) یک جریمه 5000 دلاری و یک تعلیق شش ماهه برای معاملات بیش از حد تعیین کرد، به این اتهام که یک کارگزار باعث شده یک مشتری ده ها دلار بپردازد. هزاران دلار کمیسیون به کارگزار.

این اقدام از مصوبه Reg BI توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (“SEC”) ناشی می شود که در ژوئن 2020 اجرایی شد اما تقریباً دو سال غیرفعال بود. در ژوئن 2020، SEC در نهایت اولین اقدام اجرایی خود را مبنی بر نقض Reg BI انجام داد و شرکت وسترن اینترنشنال سکیوریتیز و پنج نفر از نمایندگان ثبت شده آن را متهم به نقض این قانون با توصیه و فروش اوراق قرضه بسیار سفته بازانه “L” کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد SEC، به Mintz Insight، “ریسک بالا، بدون پاداش: اولین اقدام اجرایی قانون BI SEC” مراجعه کنید.

Reg BI

Reg BI کارگزاران را از قرار دادن منافع خود بر منافع مشتریان ،ده‌فروش خود در هنگام ارائه توصیه‌های سرمایه‌گذاری منع می‌کند (“تعهد بهترین بهره”). برای برآورده ، این استاندارد، شرکت ها باید چهار تعهد را رعایت کنند: افشا، مراقبت، تضاد منافع و انطباق. Reg BI همچنین نمایندگان ثبت شده را که باید به طور جداگانه از تعهدات افشا و مراقبت پیروی کنند، متعهد می کند.

اولین اقدام انضباطی FINRA

در اولین اقدام انضباطی FINRA بر اساس نقض Reg BI، چار، مالیکو، که قبلاً نماینده ثبت شده در شبکه 1 مالی اوراق بهادار هانتینگتون استیشن، نیویورک بود، متهم به توصیه یک سری تراکنش ها در حساب یک مشتری است که «با توجه به موارد فوق بیش از حد بوده است. مشخصات سرمایه گذاری مشتری و بنابراین به نفع آن مشتری نبود.» دیدن نامه پذیرش، چشم پوشی و رضایت FINRA. به گفته FINRA، مالیکو عمداً تعهدات بهترین بهره را طبق قانون 15l-1 قانون بورس اوراق بهادار 1934 نقض کرده و قانون FINRA 2010 را نقض کرده است.

به طور خاص، مالیکو به مشتری خود – یک تهیه کننده مالیاتی 63 ساله با درآمد سالانه 100000 دلار، دارایی خالص خالص نقدینگی 50000 دلار و میانگین موجودی حساب 30000 دلار توصیه کرد که بیش از 350 معامله در حساب خود انجام دهد که نتیجه آن مشتری بیش از 54000 دلار به ،وان کمیسیون و سایر هزینه ها پرداخت می کند. در بسیاری از موارد، Malico ظاهراً توصیه می‌کند که مشتری یک اوراق بهادار را ب،د و بفروشد فقط چند روز یا چند هفته بعد آن را باز،ید کند. این “معاملات داخلی و خارجی” منجر به زیان بیش از 6000 دلار برای مشتری شد و در عین حال بیش از 3200 دلار کمیسیون برای کارگزار و شرکت او ایجاد کرد.

FINRA از طریق بررسی یک داوری که توسط مشتری آغاز شده بود، از رفتار مالیکو آگاه شد. داوری ناشی از شکایت مشتری در 6 دسامبر 2021 مبنی بر سهل انگاری، نقض وظیفه امانتداری و نظارت سهل انگارانه بود. این موضوع همچنان معلق است.

FINRA اظهار داشت: «مجموعاً، معاملاتی که Malico در حساب مشتری الف توصیه کرد، منجر به نسبت هزینه به ارزش سالانه بیش از 158 درصد شد – به این م،ی که حساب مشتری A باید سالانه بیش از 158 درصد رشد می‌کرد تا به حد تعادل برسد. ” در مجموع، مشتری در دوره ای که گفته می شود مالیکو این معاملات بیش از حد و نامن، را توصیه کرده بود، بیش از 17500 دلار از دست داد.

همانطور که رویه معمول اقدامات اجرایی FINRA است، مالیکو بدون اعتراف یا انکار آنها در نامه پذیرش، چشم پوشی و رضایت، با FINRA تسویه حساب کرد، اما با این وجود موافقت کرد که علاوه بر دریافت 6 ماه تعلیق، جریمه 5000 دلاری بپردازد.

شناسایی عوامل تجارت بیش از حد

همانطور که قبلاً بحث شد بینش مینتز، Reg BI یک استاندارد رفتاری “بهترین منفعت” را هنگام ارائه توصیه های سرمایه گذاری به مشتریان ،ده فروشی ایجاد می کند. در تعیین اینکه آیا اقدام مالیکو شامل نقض Reg BI است یا خیر، FINRA نشان داد که هیچ آزمایش واحدی برای شناسایی معاملات بیش از حد وجود ندارد، اما عواملی مانند نرخ گردش مالی، نسبت هزینه به حقوق صاحبان سهام و استفاده از معاملات داخلی و خارجی وجود دارد. ” در حساب مشتری مرتبط بودند. FINRA تعاریف زیر را برای هر یک از این عوامل ارائه کرد:

  • را نرخ گردش مالی نشان دهنده تعداد دفعاتی است که یک سبد اوراق بهادار با سبد دیگری از اوراق بهادار مبا، می شود.

  • را نسبت هزینه به حقوق صاحبان سهام مقداری را که یک حساب باید صرفاً برای پوشش کمیسیون ها و سایر هزینه ها دریافت کند، اندازه گیری می کند.

  • معاملات داخل و خارج شامل ،ید و فروش ی،ان اوراق بهادار در حساب مشتری چندین بار در یک دوره کوتاه است.

FINRA خاطرنشان کرد که نرخ گردش مالی 6 یا نسبت هزینه به حقوق صاحبان سهام بالای 20 درصد به طور کلی نشان دهنده وقوع معاملات بیش از حد است.

به منظور مطابقت با Reg BI، دلال‌ها و نمایندگان ثبت‌شده آنها باید ریسک‌های مرتبط با هر معامله را که ممکن است توصیه کنند بیاموزند و باید این سه عامل را در نظر بگیرند. دلال‌ها باید مراقب باشند که در هر الگوی معاملات درون و برون شرکت کنند، زیرا این به طور کلی نشان می‌دهد که یک سری معاملات توصیه‌شده بیش از حد است و به نفع مشتری ،ده‌فروش نیست، و اکنون به نظر می‌رسد FINRA مایل به انجام این کار نیست. این رفتار را تحمل کند

SEC اول؛ اکنون FINRA. یک چیز واضح است: می‌توان انتظار داشت پرونده‌های بیشتری از آن آژانس‌ها بر اساس نقض‌های ادعایی Reg BI باشد و این احتمال وجود دارد که تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار ،تی از این روند پیروی کنند و شروع به «Reg BIg» کنند.

تیلور ام. کارتر نیز در این مقاله مشارکت داشت.

© 1994-2022 Mintz، Levin، Cohn، Ferris، Glovsky و Popeo، PC کلیه حقوق محفوظ است.بررسی حقوق ملی، جلد دوازدهم، شماره 294


منبع: https://www.natlawreview.com/article/it-gets-،-finra-joins-sec-bringing-reg-bi-enforcement-actions