FCC به ارائه‌دهندگان تلفن همراه نیاز دارد تا متن‌ها را از فهرست‌های DNO مسدود کنند


موسسه حقوقی مینتز

رویه ها و حوزه های قضایی مرتبط

در تلاش برای کاهش و حذف پیام‌های متنی که به احتمال زیاد غیرقانونی یا تقلبی هستند، در ماه مارس، کمیسیون ارتباطات فدرال (“کمیسیون”) تصویب کرد. گزارش و سفارش ایجاد یک قانون جدید که از ارائه‌دهندگان بی‌سیم تلفن همراه می‌خواهد پیام‌های متنی SMS و MMS را که ظاهراً از شماره‌های طرح شماره‌گذاری آمریکای شمالی ثبت‌شده در فهرست منطقی «DNO» («DNO») هستند، مسدود کنند. به طور خاص، شرکت‌های مخابراتی باید پیام‌های متنی ناشی از شماره‌ها و شماره‌های نامعتبر، تخصیص‌نشده یا استفاده‌نشده را که مش، درخواست کرده است پیام‌های متنی از آن شماره مسدود شود را مسدود کنند.

این قانون به افزایش تعداد پیام‌های متنی کلاهبرداری پاسخ می‌دهد که اعدادی را که در حال کار نیستند یا اغلب ادعا می‌کنند از سازمان‌های معروف و قابل اعتمادی هستند که معمولاً پیام‌های متنی ارسال نمی‌کنند، جعل می‌کنند. بانک مصرف کننده یا IRS.

علاوه بر انسداد اجباری، برای به حداقل رساندن خطر خطا، کمیسیون همچنین از شرکت‌های مخابراتی می‌خواهد یک نقطه تماس را برای دریافت گزارش‌های فرستندگان درباره مشکلات مسدود ، اشتباه تعیین کنند. با این حال، شرکت‌های مخابراتی فقط باید شکایات مسدودسازی را از فرستندگان قانونی بپذیرند که می‌توانند شواهد مستند و عینی مبنی بر مسدود ، اشتباه ارائه کنند.

گزارش و نظم در مجله منتشر شد ثبت فدرال در 11 آوریل 2023، قو،ن جدید ارسال پیامک از 11 مه 2023 لازم الاجرا شد.

همراه با گزارش و دستور اجرای قانون جدید ارسال پیامک، یک اعلامیه بیشتر در مورد قو،ن پیشنهادی پیشنهادی (“FNPRM”) بود که به دنبال نظر در مورد تعدادی از قو،ن پیشنهادی پیام متنی جدید بود. ابتدا، کمیسیون به دنبال اظهار نظر در مورد ا،ام شرکت‌های مخابراتی به «بررسی و مسدود ، بالقوه متون از یک فرستنده» پس از دریافت اطلاعیه از کمیسیون مبنی بر اینکه فرستنده ممکن است متن‌های غیرقانونی را مخابره کند. دوم، کمیسیون پیشنهاد می‌کند که ا،امات «عدم تماس» («DNC») را به پیام‌های متنی گسترش دهد. این پیشنهاد می‌تواند به رفع برخی سردرگمی‌ها کمک کند، زیرا کمیسیون مدت‌هاست که بر این باور است که پیام‌های متنی تحت قانون حمایت از مصرف‌کننده تلفنی «تماس» هستند، اما هرگز به صراحت اعلام نکرده است که پیام‌های متنی مشمول محدودیت‌های DNC هستند. و در نهایت، کمیسیون به دنبال اظهار نظر در مورد پیشنهادی است تا آنچه را که «خلاف نسل پیشرو» می‌نامد، ببندد. بر اساس این پیشنهاد، کمیسیون اساساً این روش را ممنوع می کند که برخی از وب سایت های بازاریابی از ،ب رضایت یک مصرف کننده برای اجازه تماس ها و پیام های متنی از چندین بازاریاب وابسته به وب سایت اصلی استفاده می کنند. به طور خاص، کمیسیون ا،امات قانون حمایت از مصرف‌کننده تلفنی (TCPA) خود را به گونه‌ای اصلاح می‌کند که رضایت فقط برای تماس‌گیرندگان «از لحاظ منطقی و موضوعی مرتبط با وب‌سایتی که درخواست رضایت کرده است و نام‌های آن‌ها به وضوح در همان صفحه وب افشا شده است» اعطا می‌شود. بنابراین، برای مثال، وب‌سایتی که ادعا می‌کند به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا ،ید بیمه از چندین ارائه‌دهنده بیمه را مقایسه کنند، اجازه ندارد رضایت خود را به «شرکت‌های شریک» که در صفحه‌ای که مصرف‌کننده از طریق آن رضایت خود را اعلام می‌کند یا آن فهرست نشده است، منتقل کند. مربوط به فروش بیمه نیست. در ارتباط با این پیشنهاد، کمیسیون به دنبال اظهار نظر در مورد درخواست دانش عمومی است که خواستار آن است که رضایت صریح قبلی مستقیماً به یک نهاد در یک زمان داده شود، بنابراین عملاً تمام تولید سرنخ‌ها ممنوع می‌شود.

نظرات و نظرات پاسخ در مورد این پیشنهادها به ترتیب در 8 مه 2023 و 6 ژوئن 2023 موعد مقرر است.

© 1994-2023 Mintz، Levin، Cohn، Ferris، Glovsky و Popeo، PC کلیه حقوق محفوظ است.بررسی حقوق ملی، جلد سیزدهم، شماره 118


منبع: https://www.natlawreview.com/article/telep،ne-and-texting-compliance-news-new-robotexing-rule-to-become-effective-may