EPA مقررات جدید انتشار متان و VOC را پیشنهاد می کند


چهارشنبه 16 نوامبر 2022

مقدمه

روز جمعه، 11 نوامبر 2022، در مذاکرات بین المللی آب و هوا در مصر، ،ت بایدن مقررات پیشنهادی آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) را با هدف محدود ، انتشار متان و ،یبات آلی فرار (VOCs) از بخش نفت و گاز ارائه کرد. پیشنهاد (موجود اینجا) مکمل یک قانون پیشنهادی اولیه است که EPA در نوامبر 2021 صادر کرد.

پیشنهاد تکمیلی اعمال اختیارات EPA تحت بخش 111 قانون هوای پاک (CAA) است که به آژانس دستور می دهد تا استانداردهای عملکرد انتشار را برای دسته های منابع ثابت اصلی تعیین کند. بخش 111 (ب) به EPA دستور می دهد تا استانداردهایی را برای منابع جدید، اصلاح شده و بازسازی شده تعیین کند. بخش 111(d) به منابع موجود می پردازد. طبق بخش 111(d)، آژانس ابتدا استانداردهای فرضی (که به آنها “راهنماهای انتشار” گفته می شود) برای استفاده توسط ایالت ها ایجاد می کند. سپس هر ایالت طرحی را برای تنظیم منابع موجود در ایالت برای تایید EPA ارائه می کند. با توجه به برخی استثناها، یک طرح ،تی باید حداقل به اندازه دستورالعمل انتشار گازهای گلخانه ای دقیق باشد.

پیشنهاد تکمیلی بخش 111(b) مقررات متان و VOC را که در حال حاضر در حال اجرا هستند، تقویت می کند. همچنین برای اولین بار بخش 111(d) مقررات متان و VOC را ایجاد می کند. EPA پیش بینی می کند که تا سال 2030، مقررات پیشنهادی انتشار متان از تاسیسات تحت پوشش نفت و گاز موجود را تا 87 درصد نسبت به سال 2005 کاهش دهد.

نظرات در مورد پیشنهاد تکمیلی در تاریخ 13 فوریه 2023 است. EPA متعهد شده است که مقررات را در اسرع وقت در سال 2023 نهایی کند.

،اصر پیشنهاد الحاقی

پیشنهاد تکمیلی رده منابع بخش 111 «نفت خام و گاز طبیعی» را تنظیم می‌کند که تأسیسات زنجیره ارزش گاز طبیعی از سر چاه تا دروازه شهر را پوشش می‌دهد. مقررات انتشار فرار (ی،ی نشت) و ،ابی تج،ات از انواع مختلف را هدف قرار می دهد. EPA این انتشارات را از طریق ،یبی از استانداردهای انتشار عددی، ا،امات دستگاه، و استانداردهای تمرین کاری – از جمله ا،امات نظارت و تعمیر، بررسی می کند.

در زیر خلاصه ای از برخی از ،اصر کلیدی پیشنهاد تکمیلی آورده شده است:

پوشش گسترده سایت های چاه. پیشنهاد اولیه نوامبر 2021، سایت‌های چاه‌های کم انتشار را از مقررات مستثنی می‌کرد. در مقابل، پیشنهاد تکمیلی مست،م این است که همه مکان‌های چاه به طور معمول برای نشت کنترل شوند. ا،امات با توجه به تعداد چاه ها و انواع دیگر تج،ات در یک سایت متفاوت است.

تشویق فن آوری های نظارتی پیشرفته. تلاش‌های نظارتی در زمان پیشرفت سریع در فناوری‌هایی که می‌توانند انتشار متان را شناسایی و اندازه‌گیری کنند، انجام می‌شود. برخی از این فناوری‌ها با هزینه کمتری نسبت به نظرسنجی‌های دوربین دستی که عموماً توسط مقررات پیشنهادی اجباری شده‌اند، قابل استفاده هستند. پیشنهاد تکمیلی به دنبال تشویق نوآوری با اجازه دادن به اپراتورها برای دریافت تأییدیه EPA برای استفاده از فناوری‌های پیشرفته – از جمله نظارت بر انتشار مداوم – است، مشروط بر اینکه فناوری‌ها معیارهای مشخصی را برای حساسیت و فراو، نقشه‌برداری برآورده کنند. هنگامی که یک فناوری برای استفاده توسط یک اپراتور تأیید شد، دیگران نیز ممکن است از آن استفاده کنند.

جانشین ناظران شخص ثالث. EPA پیشنهاد می کند که نهادهای شخص ثالث خاصی به ،وان م،تورهای “ابر ساطع کننده” تایید شوند. با استفاده از فناوری‌های مورد تایید EPA (معمولاً ماهواره‌ها)، این نهادهای نظارتی از پیش تأیید شده این اختیار را خواهند داشت که رویدادهای انتشار اصلی را که به ،وان رویدادهایی معادل یا بیش از 100 کیلوگرم در ساعت تعریف می‌شوند، اسکن کنند. پس از شناسایی چنین رویدادی، نهاد ناظر به اپراتور مربوطه، EPA و ایالت مربوطه اطلاع خواهد داد. حتی بدون اقدام بیشتر توسط EPA، این اعلان ا،اماتی را برای اپراتور ایجاد می‌کند تا فوراً نشت یا انتشار را در صورت ،وم بررسی و اصلاح کند. پیشنهاد تکمیلی نظراتی را در مورد دلایل قانونی جایگزین برای این ویژگی جدید درخواست می کند.

محدودیت در Flaring. پیشنهاد تکمیلی میزان شعله‌ور شدن گاز مرتبط در چاه‌های نفت را محدود می‌کند. EPA پیشنهاد می کند که مسیریابی چنین گازی را به استفاده های مفید اجباری کند، مگر اینکه اپراتور نشان دهد که این اقدامات ناایمن یا غیر قابل اجرا هستند. در مواردی که شعله ور شدن همچنان استفاده می شود، پیشنهاد تکمیلی ا،امات عملیاتی دقیق تری را برای محدود ، انتشارات تحمیل می کند.

ا،امات سختگیرانه تر برای تج،ات. پیشنهاد تکمیلی شامل ا،امات تقویت شده و استانداردهای عملکرد برای انواع مختلف تج،ات مورد استفاده در این بخش است، از جمله: (1) استاندارد آلایندگی صفر برای پمپ‌های پنوماتیک (به استثنای مکان‌هایی که دسترسی به برق ندارند). (2) استانداردهای اولین بار برای کمپرسورهای گریز از مرکز خشک سیل. و (3) استانداردهای سختگیرانه تر برای کمپرسورهای گریز از مرکز سیل مرطوب.

دستورالعمل انتشار گازهای گلخانه ای برای ایالات. EPA پیشنهاد می کند که تمام ا،امات آن برای تأسیسات جدید استانداردهای فرضی برای تأسیسات موجود را تشکیل می دهد. بر این اساس، “راهنمای انتشار” برای ایالت ها برای توسعه طرح های خود تحت بخش 111(d) شامل این استانداردهای منبع جدید خواهد بود. برنامه های ،تی 18 ماه پس از انتشار قانون نهایی (منتظر در سال 2023) موعد مقرر خواهد بود. برای تأسیسات موجود، رعایت سریع ترین زمان ممکن اما حدا،ر 36 ماه پس از مهلت مقرر برای ،ت برای ارائه برنامه های خود به EPA مورد نیاز است.

تعامل با سایر سیاست ها

پیشنهاد تکمیلی در مقابل تعدادی دیگر از طرح‌های قانونی، بین‌المللی و داوطلبانه کاهش متان ارائه می‌شود.

نکته جالب توجه این است که پیشنهاد تکمیلی چگونه با مقررات “هزینه انتشار ،” متان در قانون کاهش تورم (IRA) در تعامل است. از سال 2025، IRA هزینه متان را برای طیف وسیعی از تأسیسات در بخش نفت و گاز اعمال می کند که انتشار سالانه آنها معادل یا بیشتر از 25000 تن معادل دی ا،ید کربن است. با این حال، IRA بر اساس مقررات بخش 111 متان EPA برای تأسیسات تحت پوشش معافیت ایجاد می کند. اولاً، مقررات نهایی باید به کاهش‌هایی معادل یا بیشتر از آنچه که طبق قانون پیشنهادی اولیه که EPA در نوامبر 2021 منتشر کرد، به دست آورد. بخش 111 (د) طرح‌های ایالتی «تصویب شده و در حال اجرا هستند».

در پیشنهاد تکمیلی، EPA در مورد رویکردهای مختلف برای تعیین “هم ارزی” نظر می دهد. پیشنهاد در مورد موضوع دوم ،ت است. با این حال، ج، زم، مشخص شده در پیشنهاد تکمیلی برای ارائه و بررسی طرح‌های ،تی این سوال را مطرح می‌کند که آیا چنین طرح‌هایی قبل از تاریخ 2025 که تسهیلات مشمول هزینه متان می‌شوند، «اجرا خواهند شد».

مراحل بعدی

پروپوزال تکمیلی در حال حاضر در فرم پیش از انتشار است. منتشر خواهد شد در ثبت فدرال در آینده ی نزدیک. EPA در 10 و 11 ژانویه جلسات عمومی را در مورد پیشنهاد تکمیلی برگزار خواهد کرد. نظرات در 13 فوریه موکول است.


منبع: https://www.natlawreview.com/article/epa-proposes-more-stringent-،ane-regulations-oil-and-gas-facilities