ChatGPT از نوار عبور کرد اما هنوز نمی تواند مشاوره حقوقی بدهد


ChatGPT در اولین تلاش امتحان وکالت را با موفقیت پشت سر گذاشت. برای هشدار بیشتر، ChatGPT می‌تواند وصیت نامه یک نفر را در عرض چند دقیقه پیش‌نویس کند.

قبل از به صدا درآوردن زنگ بیکاری، ChatGPT دقیقا چیست؟ ChatGPT یک ربات چت است که از هوش مصنوعی (“AI”) پشتیب، می کند و پاسخ هایی شبیه به انسان را در قالب متن تولید می کند. ChatGPT از زمان راه‌اندازی خود در نوامبر ۲۰۲۲، پاسخ‌های سریعی به سوالات ساده برنامه‌ریزی املاک و مدیریت املاک ارائه کرده است. ایجاد قالب های آنلاین قابل دسترس و خلاصه ها، پاسخ ها، شکایات، وصیت نامه ها و امانت ها را تهیه کرد. علاوه بر این، برخلاف وکلا، ChatGPT نرخ ساعتی یا هزینه ثابتی را دریافت نمی کند.

در حالی که ChatGPT ممکن است مانند کابوس یک وکیل به نظر برسد، نمی تواند به طور کلی جایگزین وکلا شود. OpenAI، سازندگان ChatGPT، هشدار می دهد که ChatGPT نباید برای مشاوره به آن اعتماد کرد. در واقع، زم، که کاربر از ChatGPT هرگونه سوال حقوقی می پرسد، ربات چت به این صورت به کاربر هشدار می دهد: «متاسفم، اما به ،وان یک مدل زبان هوش مصنوعی، من مجاز به ارائه خدمات یا مشاوره حقوقی نیستم. مهم است که با یک وکیل دارای مجوز که واجد شرایط ارائه مشاوره حقوقی به شما باشد، مشورت کنید. علی‌رغم این هشدار، هنگام تنظیم صحیح سؤال، کاربر در نهایت می‌تواند یک پیش‌نویس وصیت نامه یا قالب اعتماد را از طریق ChatGPT دریافت کند. اگرچه این الگو مفید است، اما احساس امنیت کاذبی را برای کاربر ایجاد می‌کند، به‌ویژه کاربر، که سابقه قانونی در مالیات یا تراست و املاک ندارند. این بدان م،ی است که اگر ChatGPT یک وصیت نامه یا اعتماد تهیه کند، کاربر احتمالاً نیاز به انجام تحقیقات اضافی، نه تنها در زمینه مالیات یا تراست و دارایی، بلکه در سایر زمینه های عملی اساسی مرتبط دارد تا از صحت اطلاعات ارائه شده اطمینان حاصل کند. در نتیجه جایی برای خطا، هم انسان و هم کامپیوتر باقی می گذارد.

علاوه بر این، در حالی که ChatGPT یک ابزار مفید و مقرون به صرفه است، کاربر باید سوالات من، را بپرسد تا اسناد برنامه ریزی املاک خود را به طور دقیق آماده و اجرا کند. از آنجایی که طرح املاک و پیچیدگی های زیادی در برنامه مالیاتی هر فرد وجود دارد که همیشه در حال تغییر است، سؤالات زیادی وجود دارد که کاربر اگر با فرآیند برنامه ریزی املاک و مالیات آشنا نباشد، ممکن است آنها را در نظر نگیرد. به ،وان مثال، اگر یک کاربر وصیت نامه ایجاد شده توسط ChatGPT خود را بدون اینکه از ChatGPT (یا یک وکیل قابل اعتماد اعتماد و املاک) بپرسد، چگونه طبق قو،ن ایالتی مربوطه انجام دهد، اجرا کند، اگر چنین وصیت نامه ای نادرست اجرا شود، ممکن است عواقب آن به همان اندازه جدی باشد. وصیت نامه ای باطل و غیرقابل اجرا پس از مرگ او. بنابراین، به‌جای اینکه دارایی‌های کاربر مطابق قصد او منتقل شوند، قانون ایالت برای کاربر، که با وصیت نامعتبر فوت می‌کنند، فرآیند توزیع را کنترل می‌کند.

این امر همچنین می‌تواند منجر به عواقب مالیاتی ناخواسته قابل توجهی شود که در غیر این صورت می‌توانست از آن اجتناب شود، اگر کاربر با یک وکیل معتبر اعتماد و املاک مشورت می‌کرد. کاربر همچنین ممکن است تعهدات خاصی را که در قبال همسرش (یا دیگران) تحت شرایط یک توافق نامه ،شویی یا برخی تعهدات ،شویی که بر اساس قو،ن ایالتی ناشی می شود، در نظر نگیرد. در هنگام تهیه اسناد برنامه ریزی املاک، یک وکیل امانت و املاک قابل اعتماد نه تنها زمینه های مالیات و امانت و املاک را در نظر می گیرد، بلکه ممکن است لازم باشد صدور ناشی از زمینه های حقوق زوجیت، حقوق شرکت و اوراق بهادار، حقوق املاک و مستغلات و فکری را نیز در نظر بگیرد. ویژگی. کار با یک شرکت حقوقی با طیف گسترده ای از زمینه های عملی به طور کلی منجر به تهیه یک طرح جامع املاک می شود که می تواند به همه این زمینه های اساسی قانون رسیدگی کند. افراد بدون آموزش رسمی حقوقی احتمالاً نمی دانند که چگونه این مناطق عملی در تهیه یک طرح املاک تلاقی می کنند.

یکی دیگر از ملاحظات استفاده از ChatGPT به ،وان جایگزین وکیل امانت و املاک این است که برنامه ریزی املاک و مدیریت املاک می تواند یک فرآیند بسیار احساسی باشد. بنابراین، اگر کاربر در حال استفاده از ChatGPT در حالی که در شرایط بسیار احساسی قرار دارد، احتمالاً خطاهای مهلکی رخ می دهد. ضرب‌الاجل‌ها ممکن است از دست بروند، اطلاعاتی از وصیت نامه یا اعتماد باقی مانده باشد، اسناد برنامه‌ریزی املاک به درستی اجرا نشده باشد، فرم‌های مدیریت املاک به اشتباه پر شده باشند، و غیره. یک تابلوی احساسی برای کاربری که احساسات شدیدی را با فرآیند برنامه ریزی املاک یا مدیریت املاک خود تجربه می کند.

نکته دیگری که در مورد استفاده از ChatGPT برای برنامه ریزی املاک یا مدیریت املاک در نظر گرفته می شود این است که این اسناد شامل اطلاعات شخصی و حساس است که فقط باید بین کاربر، وکیل کاربر و عزیزان کاربر به اشتراک گذاشته شود. در حالی که کاربر می تواند اقدامات احتیاطی زیادی را انجام دهد، هر محتوایی که به صورت آنلاین با استفاده از ChatGPT ایجاد می شود در معرض خطر هک یا سرقت توسط هکرهای م،ب قرار دارد. وصیت نامه و سایر اسناد برنامه ریزی املاک باید با نهایت دقت و توجه رفتار شود و این شامل محافظت از حریم خصوصی چنین اسنادی است.

در حالی که ChatGPT ممکن است در آزمون دادن خوب باشد، به دلیل ماهیت فناوری زیربنایی، ممکن است هرگز قادر به استدلال واقعی، ایجاد شفقت انس، و به کار بردن خلاقیت در سؤالات حقوقی افراد نباشد. با استفاده از ChatGPT برای تهیه طرح املاک، نگر،‌ها و مشکلات بالقوه زیادی وجود دارد. به این ترتیب، این برنامه نباید به ،وان جایگزینی برای وکیل تراست و املاک استفاده شود.


منبع: https://www.natlawreview.com/article/chatgpt-esq-has-entered-legal-chatroom