DHS به قوانین I-9 مستندات قبل از بیماری کووید-19 برمی گردد


نکات برجسته

معافیت اجازه معاینه مجازی استخدام‌های جدید از راه دور یا کارمندان مستمر از راه دور در 31 ژوئیه 2023 پایان می‌یابد.

کارفرمایان تا 30 اوت 2023 فرصت دارند تا تمام معاینات فیزیکی مورد نیاز مدارک واجد شرایط بودن هویت و استخدام را انجام دهند، زیرا انعطاف پذیری های دوران COVID در حال انقضا هستند.

در آگوست 2022، DHS یک قانون پیشنهادی برای ارائه بالقوه گزینه I-9 راه دور دائمی در شرایط خاص صادر کرد، اما هنوز یک قانون نهایی صادر نکرده است.

بیش از سه سال پس از شروع همه‌گیری COVID-19، اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) بازگشت به رویه‌های عادی با توجه به فرم I-9 را اعلام کرد. در 4 می، ICE اعلام کرد 30 روز پس از غروب آفتاب فرم I-9 انعطاف‌پذیری‌هایی را برای دستیابی به انطباق در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهد.

ICE در اطلاعیه خود اعلام کرد که کارفرمایان تا 30 آگوست 2023 فرصت دارند تا تمام معاینات فیزیکی مورد نیاز در مورد مدارک واجد شرایط بودن هویت و استخدام را برای افرادی که در تاریخ 20 مارس 2020 یا بعد از آن استخدام شده اند، انجام دهند و قبلاً فقط یک معاینه مجازی یا از راه دور دریافت کرده بودند. اسناد مطابق با انعطاف‌پذیری‌هایی که قبلاً اعطا شده بود.

ICE در مارس 2020 در پاسخ به وضعیت ناگه، کار از خانه که توسط همه‌گیری COVID-19 تحمیل شده بود، ا،امات بررسی اسناد را به صورت حضوری کاهش داد. این انعطاف‌پذیری‌ها در ابتدا فقط برای کارفرمایان با نیروی کار کاملاً از راه دور اعمال می‌شد که نشان‌دهنده مقاومت طول، مدت آژانس در برابر تأیید I-9 از راه دور است، اما بعداً گسترش یافت. این توسعه نشان داد که موقعیت‌هایی که از راه دور بودند، حتی اگر موقعیت‌های دیگر در همان کارفرما از راه دور نبودند، واجد شرایط تأیید I-9 از راه دور هستند.

در نتیجه، طی سه سال گذشته، ICE در مورد ا،امات حضور فیزیکی مرتبط با فرم I-9، به کارفرمایان اجازه می دهد اسناد را از راه دور بررسی کنند، مشروط بر اینکه «COVID-19» در بخش 2 در فرم I-9 گنجانده شده باشد، صلاحدید خود را اعطا کرده است. . پس از بررسی فیزیکی مدارک، به کارفرمایان دستور داده شد که “اسناد بررسی شده فیزیکی” را با تاریخ بررسی به بخش 2، ،مت اطلاعات اضافی در فرم I-9، یا در بخش 3، در صورت ،وم اضافه کنند.

ICE این انعطاف‌پذیری‌ها را چندین بار گسترش داد و کارفرمایان را م،م به نظارت بر و، امنیت داخلی (DHS) و وب‌سایت‌های ICE برای به‌روزرس، در مورد زمان پایان انعطاف‌پذیری و از سرگیری «عملیات عادی» کرد. در آگوست 2022، DHS یک قانون پیشنهادی برای ارائه بالقوه گزینه I-9 از راه دور دائمی در شرایط خاص صادر کرد. متأسفانه برای کارفرمای، که امیدوارند یک انتقال پاک و غیر مرتبط با COVID-19 به این قو،ن را داشته باشند، DHS هنوز در حال بررسی نظرات عمومی است و هنوز قانون نهایی را صادر نکرده است.

معافیت اجازه معاینه مجازی استخدام‌های جدید از راه دور یا کارمندان مستمر از راه دور همچنان در 31 ژوئیه 2023 به پایان می‌رسد. مهلت یک ماهه به کارفرمایان مدتی زمان می‌دهد تا شرایط بازرسی حضوری را برای همه I-9هایی که قبلاً انجام شده‌اند، برآورده کنند. به صورت مجازی تکمیل شد

در حالی که ICE ممکن است با توجه به فرم I-9 به حالت عادی بازگردد، قابل درک است که برخی از کارفرمایان ممکن است این آمادگی را نداشته باشند، به خصوص پس از چنین دوره طول، نرمش. با این وجود، کارفرمایان باید توجه داشته باشند که این دوره نرمش نسبی به زودی به پایان خواهد رسید.


منبع: https://www.natlawreview.com/article/sun-setting-form-i-9-compliance-flexibilities-are-you-ready