کارمند سابق نیروی دریایی به اتهام رشوه، توطئه و دروغ محکوم شد


مدیر سابق عملیات دفتر فرماندهی سیلیفت نظامی نیروی دریایی آمریکا (MSC) در بوسان، کره ج،ی، امروز به دلیل نقش داشتن در یک توطئه رشوه خواری و دروغگویی به بازرسان فدرال به پنج سال زندان محکوم شد.

بر اساس اسناد و مدارک دادگاه ارائه شده در محاکمه، خاویر فرناندو مونروی، 65 ساله، اهل برنت وود، نیویورک، با مالک DK Marine، یک شرکت مستقر در کره ج،ی که به نیروی دریایی ایالات متحده خدمات ارائه می کرد، درگیر توطئه ای برای رشوه خواری بود. و همچنین با یک کاپیتان سابق MSC، برای هدایت تجارت نیروی دریایی ایالات متحده به DK Marine. از سال 2011 تا 2014، مونروی از موقعیت نفوذ خود به ،وان یک مقام ،تی برای نفع همدست خود استفاده کرد، از جمله با هدایت بیش از 3.3 میلیون دلار در قراردادهای خدمات شوهرداری برای کشتی های نظامی ایالات متحده به DK Marine. ارائه دهندگان خدمات همسریابی اقلام یا خدماتی را برای کشتی ها از قبیل خدمات کشتی آبی و تا،ی، حمل و نقل زمینی و سایر نیازهای لجستیکی تامین می کنند.

شواهد در محاکمه همچنین ثابت کرد که مونروی اطلاعات محرمانه و خصوصی داخلی نیروی دریایی ایالات متحده را به یک همکار ارائه کرده است. در ازای این مزایا، همدستان به مونروی رشوه پرداخت، از جمله هزاران دلار پول نقد، هزینه های سفر شخصی، غذا و نوشیدنی های الکلی و خدمات فحشا. علاوه بر این، طی یک مصاحبه داوطلبانه در ژوئیه 2019، مونروی مکرراً به ماموران ویژه سرویس تحقیقات جنایی دفاعی (DCIS) و سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی (NCIS) هنگامی که با او در مورد رفتار غیرقانونی او مواجه شدند، دروغ گفت.

در آگوست 2022، یک هیئت منصفه فدرال در ناحیه کلمبیا، مونروی را به توطئه برای ارتکاب رشوه، رشوه و اظهارات نادرست محکوم کرد.

دستیار دادستان کل، کنت آ. پولیت، جونیور از بخش جنایی و، دادگستری و مامور ویژه مسئول پیتر تولنتینو از دفتر مید، جرایم اقتصادی NCIS این خبر را اعلام کرد.

DCIS و NCIS این پرونده را بررسی ،د.

وکلای محاکمه سارا هالمارک و آماندا فرتو لینگ وود از بخش کلاهبرداری بخش جنایی این پرونده را تحت تعقیب قرار دادند.

© 2022 و، دادگستری ایالات متحدهبررسی حقوق ملی، جلد دوازدهم، شماره 336


منبع: https://www.natlawreview.com/article/former-senior-us-navy-employee-sentenced-bribery-conspi،-and-lying-to