لایحه مالیاتی دوحزبی، روزنه ها و تاخیرهای طولانی در پرونده های افشاگران را می بندد


هنگامی که کنگره در سال 2006 برنامه افشاگر خدمات درآمد داخلی (IRS) را مدرن کرد، به سرعت تلاش‌های اجرای تقلب مالیاتی را متحول کرد. توانایی افشاگران برای دریافت جوایز اجباری، که از درآمدهایی که مستقیماً از تقلب‌های مالیاتی به دست می‌آمد، پرداخت می‌شد، هزاران نفر از خبرچین‌های باکیفیت را برانگیخت تا قدم به جلو بگذارند. در سال 2009، بردلی بیرکنفلد، اولین افشاگر بزرگ بانکداری فراساحلی مطرح شد که منجر به تحریم های تاریخی علیه بانک UBS شد.

مزایای مالیاتی بلند مدت آن مورد بود توسط پروفسور حقوق دانشگاه کالیفرنیا دنیس ونتری توصیف شده است:

“با تشکر از [the] افشاگر . . . ،ت آمریکا (نفس عمیق بکش) دریافت کرد: 780 میلیون دلار و اسامی 250 آمریکایی پردلار. . . 4450 نام و حساب دیگر از شهروندان ایالات متحده. . . 120 کیفرخواست جنایی مالیات دهندگان و مشاوران مالیاتی ایالات متحده. . . بسته شدن بانک های برجسته سوئیس. . . 5.5 میلیارد دلار از برنامه افشای داوطلبانه فراساحلی IRS (OVDP) جمع آوری شده است که ده ها میلیارد دلار هنوز قابل پرداخت است. . “

با ارائه جوایز پولی به افشاگران، این برنامه در تشویق افراد با آگاهی مستقیم از تقلب مالیاتی در مقیاس بزرگ برای ارائه و همکاری با مقامات ایالات متحده بسیار موفق بوده است. از سال 2007، برنامه IRS Whistle،er بیش از 1 میلیارد دلار به افشاگران بر اساس جمع آوری میلیاردها مالیات معوقه، بهره، مجازات و جریمه ها و تحریم های کیفری اعطا کرده است.

در سال های اخیر، با این حال، این برنامه بوده است گرفتار تعدادی از مسائل است، از جمله تأخیرهای گسترده که کارایی آن را به شدت تضعیف کرده است. کاستی های اخیر این برنامه به وضوح توسط آمار منتشر شده در آ،ین گزارش سالانه اداره امور مالیاتی به کنگره. پول سالانه بازیابی شده توسط این برنامه از 1.44 میلیارد دلار در سال مالی 2018 به تنها 245 میلیون دلار در سال مالی 2021 کاهش یافت و پرداخت های آژانس به افشاگران از 312 میلیون دلار به 36 میلیون دلار در همان سال ها کاهش یافت.

در حالی که پرداخت های افشاگران IRS به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، سایر آژانس ها سال های رکوردی را برای برنامه های جایزه افشاگر خود تجربه کرده اند. به ،وان مثال، در سال مالی 2021، برنامه افشاگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رکورد 564 میلیون دلار برای افشاگران. آن سال، و، دادگستری گزارش داد که پرونده‌های مربوط به قانون ادعاهای نادرست توسط افشاگران به ،ت اجازه می‌دهد بیش از 1.6 میلیارد دلار را از کلاهبرداران بازیابی کند..

شاید نگران‌کننده‌ترین آماری که در گزارش IRS فاش شده این باشد که میانگین زمان رسیدگی به پرونده یک افشاگر بیش از یازده سال است. این تاخیرهای طول، بدنام است و افشاگران را از حضور در میان می‌گذارند.

در حالی که برخی از مشکلات این برنامه ناشی از کمبود منابع است، که امیدواریم با افزایش بودجه IRS برطرف شود، تعدادی از خلاءها در قانون افشاگران مالیاتی وجود دارد که این برنامه را تضعیف می کند. در 2 مارس، یک گروه دو حزبی متشکل از سناتورها، چاک گراسلی (R-IA)، ران وایدن (D-OR)، راجر ویکر (R-MS) و بن کاردین (D-MD)، قانون بهبود برنامه افشاگران IRS را معرفی کرد (S.625) برای رفع این نقاط ضعف و تقویت برنامه حیاتی افشاگر آژانس.

این لایحه علاوه بر رسیدگی به تأخیرهای تضعیف کننده، فقدان ناشناس بودن قانونی در قانون افشاگران مالیاتی برای افشاگران، عدم وجود از نو بررسی درخواست‌های تجدیدنظر افشاگران مالیاتی و کاهش نامن، جوایز از طریق توقیف بودجه.

برخی از مقررات کلیدی در قانون بهبود افشاگران IRS عبارتند از:

  • ایجاد فرض گمنامی. در حالی که این لایحه از تضمین حق ناشناس ماندن به افشاگران IRS کوتاهی می کند، رویه هایی را ایجاد می کند که در آن افشاگران قانونی می توانند به صورت ناشناس در دادگاه اقدام کنند. همچنین ابزارهای قانونی مورد نیاز افشاگران را برای مق، با تلاش های نادرست IRS برای سلب محرمانه بودن افشاگران فراهم می کند. هنگامی که دلایلی برای این باور داشته باشند که محرمانه بودن آنها محافظت می شود، احتمال بیشتری وجود دارد که افشاگران ظاهر شوند و شغل خود را در معرض خطر تقلب مالیاتی قرار دهند.
  • اعمال سود در جوایز تاخیری. به منظور کاهش تأخیرهای تضعیف کننده در رسیدگی به ادعاهای جوایز افشاگران، این لایحه سود نسبتاً کمی را به جوایز افشاگران تحمیل می کند که IRS حداقل 1 سال در صدور آن به تاخیر می اندازد.
  • مؤسسه بازنگری de novo در درخواست تجدید نظر در مورد جایزه. این لایحه به افشاگران فرصتی واقع بینانه می دهد تا با انکار غیرقانونی یا نادرست یک جایزه مخالفت کنند. بر اساس این اصلاحیه، اگر سازمان امور مالیاتی یک جایزه را رد کند، افشاگر می‌تواند این رد را در دادگاه مالیاتی تحت استاندارد بازنگری de novo به چالش بکشد. این به سادگی به این م،ی است که افشاگر می تواند کشف کند و می تواند مبنای واقعی انکار را بیاموزد و آن را در برابر یک قاضی مستقل به چالش بکشد. این ماده برای اطمینان از اینکه IRS در نهایت و به درستی همه پرونده‌های افشاگران را مورد قضاوت قرار می‌دهد طراحی شده است و در صورت عدم اجرای قانون آنگونه که کنگره در نظر گرفته شده است، IRS را در معرض پاسخگویی قرار خواهد داد.
  • حذف توقیف بودجه برای جوایز افشاگران. برنامه IRS تنها برنامه افشاگر است که در آن یک سازمان اداری بر اساس قو،ن توقیف بودجه که در دوره پرزیدنت اوباما به تصویب رسیده بود، میزان جایزه را کاهش می دهد. اعمال توقیف بودجه برای پرداخت های افشاگر غیرقابل توجیه است و منجر به پرداخت های کمتر از حداقل مبلغ اجباری قانونی 15 درصد از وجوه جمع آوری شده توسط IRS در اقدام اجرایی مربوطه می شود. اصلاحات آن را برطرف خواهد کرد.

سناتور وایدن، رئیس کمیته مالی سنا، در پیشنهاد قانون بهبود افشاگران IRS، اظهار داشت:

افشاگران نقشی اساسی در کمک به شناسایی و ریشه‌کن ، طرح‌های تقلب مالیاتی ایفا می‌کنند که مردم آمریکا را برای دریافت مبالغ هنگفتی از بین می‌برد. دمیدن این سوت و کمک به پایان دادن به طرح‌های تقلب مالیاتی غیرقانونی به شجاعت واقعی نیاز دارد، و لایحه ما راه طول، را برای تقویت حمایت‌ها از آمریکایی‌های شجاعی که به میدان می‌آیند کمک خواهد کرد.»

یک نسخه خانگی از صورتحساب (HR 1300) توسط نمایندگان مایک کلی (R-PA) و مایک تام، (D-CA) معرفی شد. نسخه مجلس نمایندگان به کمیته راه و روش و کمیته بودجه و نسخه سنا به کمیته مالی ارسال شد. گروه های حمایت از افشاگران، از جمله مرکز ملی افشاگران و مالیات دهندگان علیه تقلب، از این قانون حمایت کرده اند.

یک برنامه کارآمد افشاگر IRS برای تلاش های ایالات متحده برای پاسخگویی به تقلب های مالیاتی ثروتمند برای کاهش شکاف مالیاتی، کلیدی است. با پرداختن به خلأهای قانونی که در حال حاضر این برنامه را تضعیف می کند، قانون بهبود افشاگران IRS راه طول، را در تضمین موثر بودن برنامه انجام می دهد.

حق چاپ Kohn, Kohn & Colapinto, LLP 2023. کلیه حقوق محفوظ است.بررسی حقوق ملی، جلد سیزدهم، شماره 107


منبع: https://www.natlawreview.com/article/bipartisan-tax-bill-aims-to-close-loop،les-whistle،er-law