صنعت کریپتو شاهد افزایش بازیکنان اصلی در دادگاه ورشکستگی است


دوشنبه 12 دسامبر 2022

زمستان کریپتو بیشتر شبیه عصر یخبندان ارزهای دیجیتال است. علاوه بر صدها میلیارد دلار از دست دادن ارزش بازار، صنعت کریپتو شاهد بوده است که بازیگران اصلی صنعت به دنبال حمایت در دادگاه ورش،تگی هستند، و ورش،تگی اخیر FTX تنها آ،ین مورد از یک رشته ورش،تگی با سابقه در سال جاری است. پیامدهای این ورش،تگی‌ها و «عصر یخبندان» رمزارز احتمالاً صنعت را تغییر می‌دهد و موج جدیدی از بررسی‌های قانونی و نظارتی را تحریک می‌کند.

FTX: از بد به بدتر

با پایان اکتبر 2022، شرکت‌های FTX در بین ،ب‌وکارهای ارزهای دیجیتال مورد تحسین قرار گرفتند. FTX دومین صرافی بزرگ کریپتو در جهان و شوالیه سفیدی بود که به تازگی مجوز ،ید دارایی های Voyager Di،al از ورش،تگی فصل 11 را دریافت کرده بود. موسس و مدیر عامل FTX، سام بنکمن-فرید، مولتی میلیاردر و کمک کننده سیاسی فعال بود.

وسعت و سرعت فروریختن پس از آن نفس گیر بود. در 6 نوامبر 2022 (به صورت عمومی) شروع شد، زم، که بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان و یک سرمایه‌گذار اولیه در FTX، اعلام کرد که در حال تصفیه دارایی‌های قابل توجه خود در FTT (توکن دیجیتال اختصاصی FTX) است. یک “دویدن در بانک” ک،یک دنبال شد. در 8 نوامبر 2022، FTX برداشت مشتری را متوقف کرد، اما گفت که این توقف موقتی است زیرا بایننس برخی از شرکت‌های FTX را ،یداری کرده و نقدینگی تزریق می‌کند. با این حال، روز بعد، بایننس اعلام کرد که آنچه که در کمتر از 24 ساعت بررسی لازم کشف کرد، کافی بود تا ،ید را کنار بگذارد، زیرا مشکلات FTX فراتر از توانایی بایننس برای کمک بود. دو روز بعد، در تعطیلات روز کهنه سربازان فدرال، بانکمن-فرید (ظاهراً ثروت او از بین رفت) از سمت مدیرعاملی استعفا داد و ظرف چند ساعت FTX ورش،تگی فصل 11 را اعلام کرد.

به طور معمول، پرونده فصل 11 از یک تجارت بزرگ حاوی تعداد زیادی “پیشنهادات روز اول” است که با دادخواست ارائه شده است تا مطمئن شود بدهکار می تواند از پول نقد خود برای تجارت خود در آینده استفاده کند و می تواند بدهی های مهم قبل از دادخواست را بپردازد، مانند دستمزد کارکنان آن در مورد FTX اینطور نیست. هیچ حرکتی با درخواست های FTX همراه نبود. درخواست‌هایی که در 14 نوامبر 2022 ارائه شد، رویه‌ای بود و به دنبال مدیریت مش، پرونده‌های 134 بدهکار FTX و رهایی از سایر ا،امات دادگاه عمومی در مورد لیست‌ها و خدمات طلبکاران بود. افشاگری‌ها طی روزها و هفته‌های بعدی، پرونده‌های استخو، FTX را در چارچوب قرار داده است: حمله سایبری در روز اعلام ورش،تگی، بیش از یک میلیارد دلار دارایی از دست رفته، گزارش‌هایی مبنی بر برداشت غیرمجاز صدها میلیون دلار از دارایی‌های کریپتو، به خطر افتادن یکپارچگی سیستم‌ها، فقدان کنترل های شرکتی، مالی غیرقابل اعتماد، و یک جنگ چمن در حال ظهور (و هنوز در حال تکامل) بین املاک ورش،تگی فصل 11 و مدیران تصفیه باهامیا.

سایر ورش،تگی های صنعتی

صرافی‌های ارزهای دیجیتال وویجر دیجیتال و شبکه سلسیوس هر دو فصل 11 را در ژوئیه 2022 ثبت ،د. پرونده‌های آنها دارای طیف گسترده‌ای از مسائل است که هنوز نیاز به حل و فصل دارند، از جمله تصمیم‌گیری در مورد مالکیت ارز دیجیتال و ادعاهای ناشی از نقل و انتقالات بین شرکتی. این مسائل در ورش،تگی FTX، یک شرکت بسیار بزرگتر با 134 بدهکار جداگانه و مراحل ورش،تگی که هم در ایالات متحده و هم در خارج از کشور در جریان است، بزرگتر خواهد شد. انفجار FTX در حال حاضر بر دیگر شرکت‌های رمزنگاری تحت محاصره تأثیر گذاشته است، از جمله BlockFi، که پس از گزارش قرار گرفتن در معرض FTX برای فصل 11 ورش،تگی (و همچنین فرآیند انحلال در برمودا) در 28 نوامبر 2022 ثبت نام کرد.

بردن

موج اخیر ورش،تگی‌های مرتبط با کریپتو بر خطر قابل‌توجهی برای مصرف‌کنندگان و برندها در این صنعت به سرعت در حال توسعه تاکید می‌کند. همچنین احتمالاً درخواست ها برای قو،ن و مقررات جدید برای محافظت بهتر از شرکت کنندگان در صنعت در برابر تقلب و سوء استفاده افزایش می یابد. شرکت‌ها و سرمایه‌گذار، که فرصت‌های مرتبط با رمزنگاری را در نظر می‌گیرند، باید شرکای بالقوه را به دقت ارزیابی کنند تا مطمئن شوند که فرآیندهای انطباق قانونی و شرکتی قوی دارند، در حالی که شرکت‌هایی که در معرض این یا سایر ورش،تگی‌های مرتبط با رمزنگاری هستند، باید با یک وکیل ورش،تگی مشورت کنند. گروه تمرین ورش،تگی ArentFox Schiff و گروه صنعت Metaverse، Blockchain و Di،al Assets از نزدیک این موارد را زیر نظر دارند و آماده کمک به مشتریان از طریق آنها هستند.

ورش،تگی رمزارز و بلاک چین

موج اخیر ورش،تگی‌های مرتبط با کریپتو بر خطر قابل‌توجهی برای مصرف‌کنندگان و برندها در یک صنعت به سرعت در حال تحول تاکید می‌کند.


منبع: https://www.natlawreview.com/article/crypto-punked-industry-bankruptcies-rattle-markets-and-expose-major-sector