راهنمای اعتبار مالیاتی خودروهای برقی از خزانه داری


در 29 دسامبر 2022، و، ،انه داری ایالات متحده و سرویس درآمد داخلی (IRS) دستورالعمل مربوط به مقررات اعتبار مالیاتی خودروهای الکتریکی (EV) قانون کاهش تورم 2022، قانون عمومی 117-169 (IRA) را منتشر ،د. این اعتبارات مالیاتی EV عبارتند از:

  • اعتبار مالیات وسایل نقلیه تمیز (بخش 30D) برای مصرف کنندگان؛

  • اعتبار مالیاتی خودروهای تمیز تجاری (بخش 45W) برای مشاغل؛ و

  • اعتبار مالیاتی خودروهای تمیز که قبلاً متعلق به آنها بود (بخش 25E).

راهنمایی‌های مربوط به بخش 45W و اجاره‌های مصرف‌کننده ممکن است هم برای عموم و هم برای صنعت خودروهای برقی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در 12 دسامبر 2022، سناتور جو مانچین نامه‌ای به وزیر ،انه‌داری ارسال کرد و از آن درخواست کرد که بخش 45W در مورد «وسایل نقلیه‌ای که اجاره، اجاره یا برای مقاصد اشتراک سواری استفاده می‌شوند» اعمال نشود. این نامه بیان می‌کرد که اجازه دادن به بخش 45W برای ارائه اعتبار مالیاتی برای چنین استفاده‌هایی به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهد که برخلاف قصد کنگره، از ا،امات منبع یابی بخش 30D فرار کنند.

و، ،انه داری به درخواست سناتور مانچین عمل نکرد. در عوض، دستورالعمل 29 دسامبر (در برگه اطلاعات 2022-42) بیان می کند که اعتبار بخش 45W برای خودرویی که “برای استفاده یا اجاره توسط مالیات دهندگان ،یداری شده است” در دسترس خواهد بود، به طور خاص به خودروهای اجاره ای اجازه می دهد برای اعتبار بخش 45W واجد شرایط شوند. (که به ،وان مالک مالیات EV در دسترس موجر خواهد بود)، و سایر ا،امات مندرج در متن بخش 45W را مجدداً بیان کرد. نکته مهم این است که این راهنما در میان ا،امات واجد شرایط بودن بخش 45W هیچ یک از ا،امات بخش 30D را در لیست گلوله‌بندی شده زیر شامل نمی‌شود.

بخش 30D شامل مقرراتی است مبنی بر اینکه برای واجد شرایط بودن برای اعتبار مالیاتی تا 7500 دلاری که ارائه می کند، یک خودروی برقی باید از جمله ا،امات:

  • در آمریکای شمالی تولید شود؛

  • ا،امات محتوای فزاینده مربوط به مواد معدنی حیاتی باتری و ساخت قطعات را برآورده کنید: بخش کافی از مواد معدنی حیاتی باید در ایالات متحده یا کشوری که ایالات متحده با آن توافق نامه تجارت آزاد دارد تولید شود، یا در غیر این صورت در آمریکای شمالی بازیافت شود، در حالی که بخش کافی از مواد معدنی حیاتی باید در ایالات متحده تولید شود. قطعات باید در آمریکای شمالی تولید شوند.

  • دارای باتری باشد که از سال 2024 نباید حاوی اجزای تولید شده توسط، و از سال 2025، مواد معدنی حیاتی تولید شده توسط یک “نهاد خارجی نگران کننده” باشد که شامل هر نهاد تحت صلاحیت یا متعلق به، روسیه یا چین؛

  • قیمت ،ده‌فروشی پیشنهادی سازنده را بیش از 80000 دلار برای ون، شاسی‌بلند یا وانت وانت، یا 55000 دلار برای سایر وسایل نقلیه واجد شرایط (خودروها و هاچ‌بک) قرار دهید. و

  • به صورت ،ده‌فروشی به فردی با درآمد ناخالص تعدیل‌شده بیش از 150000 دلار، 225000 دلار اگر ،یدار به‌،وان سرپرست خانواده ثبت نام کند، یا 300،000 دلار اگر ،یدار مش،اً پرونده را ثبت کند، فروخته شود.

در حالی که متن بخش 45W نیاز به رعایت برخی از زیربخش های خاص بخش 30D دارد، هیچ یک از آن بخش های فرعی ارجاع شده به ا،امات گلوله شده بالا مربوط نمی شود. درخواست سناتور مانچین به طور موثر این ا،امات بخش 30D را در بخش 45W گنجانده بود. راهنمای ،انه داری تأیید می کند که اعتبار مالیاتی بخش 45W برای خودروهای تمیز تجاری در دسترس اجاره دهندگ، است که اجاره خودروهایی را که در غیر این صورت تمام ا،امات بخش 30D را برآورده نمی کنند، وارد می کنند. به ،وان مثال، یک خودروی برقی مونتاژ شده در کره ج،ی، با باتری ساخت چین، که دارای MSRP بیش از 80000 دلار است و به فردی با درآمد بیش از 300000 دلار اجاره داده می شود، می تواند واجد شرایط مالیات 7500 دلاری مالیات خودروهای تمیز تجاری باشد.

دستورالعمل 29 دسامبر علاوه بر این شامل اعلامیه 9-2023 است که یک بندر امن در رابطه با ارائه “هزینه افزایشی” بخش 45W ارائه می دهد که حدا،ر اعتبار را در چنین بخش به مازاد بر قیمت ،ید خودروی الکتریکی واجد شرایط به یک ” محدود می کند. وسیله نقلیه قابل مقایسه» که تنها با موتور احتراق داخلی نیرو می گیرد. در این اطلاعیه آمده است، در حالی که “هزینه افزایشی” “خودروهای کوچک و ساب کامپکت” کمتر از 7500 دلار است، برای تمام وسایل نقلیه خیاب، دیگر با وزن کمتر از 14000 پوند، ارائه هزینه افزایشی “مبلغ اعتباری §45 وات برای وسایل نقلیه را محدود نخواهد کرد. در سال تقویمی 2023 به خدمت گرفته شده است” و اینکه “و، ،انه داری و IRS استفاده مالیات دهندگان از 7500 دلار را به ،وان هزینه افزایشی برای همه” چنین خودروهایی می پذیرند. یکی از پیامدهای این اطلاعیه این است که چنین مح،ات ایمن “هزینه افزایشی” احتمالاً سالانه توسط IRS مورد بررسی قرار می گیرد و مشمول اعلامیه های سالانه آینده خواهد بود.

دستورالعمل 29 دسامبر محدود به بخش 45W اعتبار مالیاتی خودروهای تمیز تجاری که در بالا توضیح داده شد، نبود. یک “کاغذ سفید” در بخش 30D حاوی جزئیات بیشتری در مورد اه، فعلی و، ،انه داری در مورد چگونگی تعریف اصطلاحات مختلف مربوط به ا،امات باتری بخش 30D است. اینها عبارتند از «است،اج»، «فرآوری»، «بازیافت»، «مواد تشکیل دهنده»، «ارزش»، «ارزش افزوده» و شاید مهمتر از همه، «توافقنامه تجارت آزاد». این سند بیان می‌کند که «توافق تجارت آزاد» حداقل شامل توافق‌نامه‌هایی با «استرالیا، بحرین، کانادا، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، جمهوری دومینیکن، السالوادور، گواتمالا، هندوراس، اسرائیل، اردن، کره ج،ی، مکزیک، مراکش، نیکاراگوئه، عمان، پاناما، پرو و ​​سنگاپور» که و، ،انه داری ممکن است چنین توافقنامه های دیگری را به ،وان واجد شرایط تشخیص دهد و «هر گونه توافقنامه تازه مذاکره شده را برای گنجاندن پیشنهادی ارزیابی کند». این نشان می‌دهد که و، ،انه‌داری به دنبال این است که دیدگاه گسترده‌ای نسبت به این ماده داشته باشد تا باتری‌های بیشتری واجد شرایط باشند. اکنون به نظر می رسد ممکن است یک مقررات آینده، شاید در ،یب با یک توافق نامه بدون استخوان، به اتحادیه اروپا، که در حال حاضر واجد شرایط نیست، اجازه دهد که به ،وان یک توافق تجارت آزاد با ایالات متحده برای اه، بخش 30D تلقی شود. نیاز به مواد معدنی

توجه به این نکته مهم است که مقررات مربوط به مفاد EV IRA منتشر نشده است و دستورالعمل 29 دسامبر شامل مقررات پیشنهادی رسمی نیست. در واقع، ،وان کاغذ سفید ،انه داری، که شامل «مسیر پیش بینی شده راهنمای پیشنهادی آینده» است، روشن می کند که قرار نیست این کاغذ سفید به ،وان «راهنمای پیشنهادی» تلقی شود. بنابراین برای شرکت کنندگان صنعت مهم است که از تمام پیشرفت های نظارتی آینده مطلع باشند.

هوارد شیک، نیز در این مقاله مشارکت داشته است.


منبع: https://www.natlawreview.com/article/treasury-releases-guidance-electric-vehicle-tax-credits